У ЗГРАДИ НОВЕ САЛЕ ГИМНАЗИЈЕ – Пали делови монтирајућег плафона

У ЗГРАДИ НОВЕ САЛЕ ГИМНАЗИЈЕ – Пали делови монтирајућег плафона

Снимак из зграде нове фискултурне сале Гимназије ”Вук Караџић”, на коме се виде попадали делови ‘’плафона’’ из ходника на спрату објекта, који се јуче појавио на друштвеним мрежама, изазвао је различите коментаре. О чему се ради за ЛН је објаснио помоћник градоначелника Милан Југовић.

– Није пао плафон, већ део плоча, према информацијама које сам добио ту је прошла вода, а тај материјал је такав да се под утицајем влаге подробио, окрунио и завршио на поду. То се десило ових дана, на снимку не изгледа лепо, али није реч о паду плафона. Примопредаја сале није обављена и за то што се догодило одговорност сноси извођач који о свом трошку то мора и да санира, као и да реши проблем како је ту вода доспела. За Град нема никаквих додатних трошкова и на извођачу радова је да реши настали проблем, да објекат буде у исправном стању када га будемо преузимали – каже Југовић.

У питању је такозвани спуштени монтирајући плафон, а оштећено је неколико плоча. Подсетимо, прошлог месеца смо писали да је потписан уговор са извођачем из Новог Сада који ће обавити технички преглед на фискултурним салама основне школе у Јадранској Лешници и Гимназији ”Вук Караџић” како би објекти добили употребну дозволу. Он треба да прикупи неопходну документацију и преда захтев за издавање употребне дозволе. После њеног добијања објекти ће бити у функцији. После завршетка комплетне процедуре за добијање употребне дозволе, надлежни орган, то значи Град Лозница, градска управа, односно Одељење за планирање и изградњу, издаје употребну дозволу, објаснио је тада начелник градске управе Милорад Матић.

Градња гимназијске сале почела је у новембру 2022. године. Како је раније прецизирано, сала се састоји од две функционалне целине, фискултурне сале нето површине од 450 квадратних метара, 28 пута 16 пута седам метара висине и анекса са два нивоа, са две свлачионице, два купатила и тоалетом у приземљу, а на спрату су кондициона сала од 95 метара квадратних, простор за наставника, купатило и тоалет.

Иначе, раније је речено како се очекује да обе сале буду спремне за коришћење од септембра, односно нове школске године.

Т.М.С

ПРОЧИТАЈТЕ И…

НАЈБОЉА СЕЛА У СРБИЈИ – Тршић међу кандидатима

У БАЊИ КОВИЉАЧИ – Отворен „Гварнери фест“

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )