”ЛИЛА-ЛО” ФЕСТИВАЛ – Позив ”бркајлијама”

Девети ”Лила-Ло” фестивал биће одржан од петка до недеље у Лозници, Бањи Ковиљачи и Тршићу, а седми пут биће одржано такмичење ”Бркови по Вуку”. Туристичка организација града Лознице (ТОГЛ) расписала је зато позив за све који имају бркове, али не и браду, да се пријаве на занимљиво такмичење које ће бити приређено последњег дана фестивала у Тршићу.

За учешће, како се наводи у позиву, није пресудна дужина бркова, већ њихов изглед, негованост и упечатљивост. Као и претходних година, учесници ће публици представити и једну од Вукових изрека, чиме се такмичење симболично повезује са ликом и делом реформатора српског језика и писма.

Како кажу у ТОГЛ, прошле године су се окупили учесници из Србије, региона и расејања, а ове очекују да ће такмичење бити још бројније.

– “Бркови по Вуку” су један од програма којим желимо да на занимљив начин представимо богато културно наслеђе Тршића и Вуковог краја. Овај програм није само такмичење, већ начин да кроз симбол који је обележио једно време говоримо о традицији, идентитету и културном наслеђу на занимљив и савремен начин – каже Александра Савић, директорка ТОГЛ.

Пријаве су отворене до сутра, шаљу се е-поштом на togloznice@gmail.com. Уз пријаву је потребно послати фотографију кандидата и Вукову изреку коју ће говорити пред публиком и жиријем. Најбоље ”бркајлије” очекују вредне новчане и робне награде, наводи се у позиву.

ЛН

Фото: ТОГЛ

ПРОЧИТАЈТЕ И…

ДЕВЕТИ ’’ЛИЛА-ЛО’’ – Фестивал почиње у петак

16. ДАНИ МЕЂАША НА ЈАГОДЊИ – Срца не познају границе

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wордпресс (0)
Дисqус ( )