
ИЗ ГРАДСКЕ УПРАВЕ – Храмовна слава у Брадићу

Светом архијерејском литургијом, коју је служио епископ шабачки Јеротеј, уз саслужење свештенства, данас је у Брадићу обележена храмовна слава посвећена Светој Тројици, саопштено је из градске управе.
Празник Свете Тројице окупио је и ове године верни народ у молитви, миру и поштовању према храму који има посебно место у духовном животу Брадића и околних места. Обележавање храмовне славе било је прилика да се, уз благослов цркве и присуство верника, још једном истакне значај очувања вере, традиције и духовног наслеђа које се у овом крају преноси са генерације на генерацију, стоји у саопштењу.




Литургији и свечаности присуствовали су градоначелница Драгана Лукић, заменик градоначелника Петар Гавриловић, заменик амбасадора Руске Федерације у Србији Александар Конанихин, бројни верници, мештани и истакнути грађани овог краја, наводи се у данашњем саопштењу.
ЛН
Фото: Градска управа
ПРОЧИТАЈТЕ И…