ИЗ ГРАДСКЕ УПРАВЕ – Мрежа жена градоначелница и председница општина

ИЗ ГРАДСКЕ УПРАВЕ – Мрежа жена градоначелница и председница општина

Повељу о оснивању Мреже жена градоначелница и председница општина потписале су данас у Тополи министарка државне управе и локалне самоуправе Снежана Пауновић и 28 градоначелница и председница општина из Србије, међу којима је и градоначелница Лознице Драгана Лукић,  саопштено је из градске управе.

Мрежа је, како је наведено, основана на састанку који су организовали Министарство државне управе и локалне самоуправе и Програм Уједињених нација за развој (УНДП) у Србији, са циљем јачања сарадње, размене искустава и унапређења улоге жена у управљању на локалном нивоу. Током скупа потписана је и Повеља женске солидарности, документ којим су се потписнице обавезале на међусобну подршку, повезивање и заједничко деловање у циљу оснаживања жена на позицијама лидерства у локалним самоуправама. Повељом је, како је саопштено, истакнута посвећеност изградњи локалних заједница у којима су једнаке шансе правило, а не изузетак, као и спремност потписница да кроз редовну сарадњу допринесу већој видљивости жена у јавном и политичком животу.

Представљен је и „Приручник за одговорно управљање – Како добро руководити у јавној управи“, намењен чланицама Мреже, а разговарано је и о будућим активностима и плановима рада до краја ове године, наводи се на крају саопштења.

ЛН

Фото: Градска управа

ПРОЧИТАЈТЕ И…

ИЗ ГРАДСКЕ УПРАВЕ – Отворена врата

ДВА ЈУБИЛЕЈА ЉУБОМИРА ЋОРИЛИЋА – Живот изаткан речима и поезијом

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wордпресс (0)
Дисqус ( )