ДОБРОВОЉНО ДАВАЊЕ КРВИ – Прикупљено 47 јединица крви

На јучерашњој акцији добровољног давања крви, одржаној у просторијама лозничког Црвеног крста, прикупљено је 47 јединица крви. Акцији су се одазвала 53 потенцијална даваоца, међу којима је било и шест жена, али је из здравствених разлога шесторо одбијено. Крв је први пут дало 14 особа.
Иначе, акција је организована у оквиру обележавања „Недеље Црвеног крста“ под називом „Поклони живот – твоја крв некоме цео свет“.
В. М.
Фото: Црвени крст
ПРОЧИТАЈТЕ И…
ПОЧЕО КОНГРЕС БАЛНЕОКЛИМАТОЛОГА – Светски стручњаци у Бањи Ковиљачи
НА ЗГРАДИ ОПШТИНСКЕ УПРАВЕ У ЉУБОВИЈИ – Осликано ћирилично слово Љ
Категорије Друштво