УСПЕХ ГИМНАЗИЈСКОГ ХОРА – Златна медаља за Лозничане

Хор Гимназије „Вук Караџић“ у Лозници освојио је прву награду и златну медаљу у категорији мешовитих хорова на 25. фестивалу “Мајске музичке свечаности” одржаном током викенда у Бијељини.
Гимназијалци су освојили 96,66 бодова у категорији у којој су били мешовити хорови из Северне Македоније, Словеније, БиХ и Србије. Чланови жирија били су одушевљени интонацијом, репертоаром, интерпретацијом, дикцијом, бојом хора, изгледом и понашањем на сцени, а задобили су и симпатије публике. Диригент хора је Дарко Несторовић.
В. М.
Фото: Гимназија „Вук Караџић“
ПРОЧИТАЈТЕ И…
У ИНОВАЦИОНОМ ЦЕНТРУ ПОВОДОМ ДАНА ДЕВОЈЧИЦА – Како размишљати и користити АИ
У ЉУБОВИЈИ ОДРЖАН 17. „ГАСТРО ФЕСТИВАЛ“ – Дружење уз традиционална српска јела
Категорије Култура