УСПЕХ ГИМНАЗИЈСКОГ ХОРА – Златна медаља за Лозничане

Хор Гимназије „Вук Караџић“ у Лозници освојио је прву награду и златну медаљу у категорији мешовитих хорова на 25. фестивалу “Мајске музичке свечаности” одржаном током викенда у Бијељини.

Гимназијалци су освојили 96,66 бодова у категорији у којој су били мешовити хорови из Северне Македоније, Словеније, БиХ и Србије. Чланови жирија били су одушевљени интонацијом, репертоаром, интерпретацијом, дикцијом, бојом хора, изгледом и понашањем на сцени, а задобили су и симпатије публике. Диригент хора је Дарко Несторовић.

В. М.

Фото: Гимназија „Вук Караџић“

ПРОЧИТАЈТЕ И…

У ИНОВАЦИОНОМ ЦЕНТРУ ПОВОДОМ ДАНА ДЕВОЈЧИЦА – Како размишљати и користити АИ

У ЉУБОВИЈИ ОДРЖАН 17. „ГАСТРО ФЕСТИВАЛ“ – Дружење уз традиционална српска јела

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wордпресс (0)
Дисqус ( )