ИЗ ГРАДСКЕ УПРАВЕ – „Адаптација на климатске промене – Играј за воду“

ИЗ ГРАДСКЕ УПРАВЕ – „Адаптација на климатске промене – Играј за воду“

Конференцији „Адаптација на климатске промене – Играј за воду“, у организацији Јавног предузећа „Србијаводе“, одржаној данас у „Експо 2027 плејграунду“ присуствовала је и градоначелница Лознице Драгана Лукић, саопштено је из градске управе.

Скуп су отворили Данило Јеринић, директор предузећа „Експо 2027“, и Горан Пузовић, директор Јавног предузећа „Србијаводе“, министарка заштите животне средине Сара Павков, стални представник УНДП-а у Србији Јаков Бериш и помоћник министра унутрашњих послова Лука Чаушић. Конференција је, како је наведено, посвећена савременим изазовима и решењима у области управљања водама, са посебним освртом на прилагођавање климатским променама и одрживо коришћење водних ресурса.

У оквиру конференције одржано је више панел дискусија, а на једној од њих – „Примери добре праксе сарадње државе и локалних самоуправа“ – говорила је и Лукићева истичући веома добру сарадњу локалне самоуправе и државних институција посебно наглашавајући значај превентивних мера које је Лозница предузела и чија се ефикасност показала већ у овој години.

Током скупа, учесници су имали прилику да размене искуства и представе иновативне приступе у заштити од поплава, управљању водотоковима и унапређењу система за одбрану од екстремних временских услова, наводи се у саопштењу.

ЛН

Фото: Снимци екрана (видео градске управе)

ПРОЧИТАЈТЕ И…

У СУСРЕТ ВАСКРСУ – Отворен етно-базар

У МАНАСТИРУ ТРОНОША – Ратарске свеће

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wордпресс (0)
Дисqус ( )