МИНИСТАРСТВО ДРЖАВНЕ УПРАВЕ И ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ – Годишња награда за најбоље општинске и градске управе

Министарство државне управе и локалне самоуправе расписује Јавни позив за доделу годишње награде јединицама локалне самоуправе за најбољу праксу у областима добре управе у 2025. у виду новчаног износа, ради финансијске подршке за даље унапређење добре управе на њиховој територији.
Годишња награда јединицама локалне самоуправе за најбољу праксу у областима добре управе додељиваће се на основу пријава које садрже образложени предлог за доделу годишње награде са предлогом пројекта који би се суфинансирао средствима годишње награде, стоји у достављеном саопштењу.
Награде се додељују у укупном износу од 10 милиона динара. Годишње награде додељују се у једнаким износима за четири области, а победници у свакој од њих стећи ће право на годишњу награду у износу од 2.500.000 динара.
Годишње награде за најбоље општинске/градске управе додељују се за области: ефикасност и делотворност, транспарентност и учешће јавности у раду јединице локалне самоуправе, одговорност и владавина права и равноправност и анти-дискриминација.
Јединице локалне самоуправе могу да конкуришу до поноћи 26. марта, саопштило је министарство и позвало све заинтересоване градове и општине да поднесу пријаве у складу са условима Јавног позива за доделу годишње награде и кандидују најбоље примере своје праксе у областима добре управе.
ЛН
ПРОЧИТАЈТЕ И…