
ИЗ ГРАДСКЕ УПРАВЕ – На седници Градског већа о унапређењу рада локалне самоуправе

Градско веће одржало је данас редовну седницу, а разматране су теме које се тичу унапређења рада локалне самоуправе, јачања социјалних мера и подршке функционисању јавних предузећа и удружења, наводи се у саопштењу из градске управе.
На седници је донето решење о формирању Комисије за остваривање права на месечну новчану накнаду родитељу-неговатељу на територији града Лознице, чиме се стварају услови за примену одлуке о њиховом финансирању. Из градске управе су упутили позив родитељима-неговатељима да од 5. фебруара поднесу захтев за остваривање права на месечну новчану накнаду.
Веће је донело и решење којим се даје сагласност на Правилник о допунама Правилника о организацији и систематизацији послова ЈКП „Топлана“ у циљу ефикаснијег функционисања и прилагођавања организационе структуре потребама предузећа.


Донето је и решење о додели финансијске помоћи удружењима са територије града Лознице.
ЛН
Фото: Ђ. К.
ПРОЧИТАЈТЕ И…
ПРЕДСЕДНИЦА МИЛЕНА МАНОЈЛОВИЋ КНЕЖЕВИЋ О РАДУ СКУПШТИНЕ – Висока оцена