
ЗАСЕДАО ГРАДСКИ ШТАБ – О спремности за елементарне непогоде

На 12. ванредној седници Градског штаба за ванредне ситуације, одржаној јуче, разматран је извештај о спремности за реаговање на елементарне непогоде и предузимање свих неопходних превентивних и оперативних мера у циљу смањења ризика од катастрофа и заштите грађана и њихове имовине, саопштено је данас из градске управе.
Све екипе јавних предузећа ЈП “Лозница развој” и КЈП “Наш дом” су на терену, прате ситуацију, обилазе водотоке и отклањају уочене проблеме. Неопходна механизација, камиони, багери, утоваривачи и путарска возила, је спремна, а уочене критичне тачке се прате како би се уклониле могућности застоја бујичних вода и спречило изливање водотокова. За одбрану од поплава биће обезбеђен довољан број џакова за пуњење песком од стране надлежне службе “Нашег дома”. ЈП “Водовод и канализација” има на располагању пумпе на моторни погон и муљне пумпе које се могу прикључити и на електричну мрежу и на агрегате које су расположиве у случају елементарне непогоде. Представници ЈП “Србијаводе” су на терену у редовном одржавању, имају јасан увид у ситуацију, опрему и пумпе великог капацитета, стоји у саопштењу са Штаба и наводи да су у вези са најављеним снежним таласом, све службе синхронизоване и спремне за правовремено деловање.

За спровођење свих мера задужују се: стручно-оперативни тимови за заштиту и спасавање од поплава, у сарадњи са повереницима цивилне заштите, за обиласке терена и праћење водотокова, предузећа “Наш дом” и “Лозница развој” за обезбеђивање људства и механизације за отклањање и санацију евентуално оштећених путева, путних објеката и мостова, као и за интервенције у случају евентуалних елементарних непогода, а “Водовод и канализација” за радове на евентуалном оштећењу водоводне мреже, црпљењем воде из евентуално поплављених објеката од виталног значаја и обезбеђивање водоснабдевања за угрожено становништво, док је огранак Електродиструбуције задужен за превентивне и оперативне мере на одржавању електромреже.
Комунална милиција задужена је за интензивирање обилажења терена и критичних тачака на водотоковима, ради сагледавања стања на водотоковима, и обавештавање надлежне комуналне службе како би се правовремено реаговало на уклањању препрека из корита, наводи се у саопштењу са Штаба.
ЛН
Фото: Градска управа
ПРОЧИТАЈТЕ И…
ОДРЖАНА СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА – Чудан човек је Свети Сава
ПРОМЕНА НА КЛУПИ ФК АНТИМОН – Миле Милановић тренер Зајачана