У „СУНЧАНОЈ РЕЦИ“ – Бирају најлепши славски колач

У „СУНЧАНОЈ РЕЦИ“ – Бирају најлепши славски колач

Минут читања.

Трећу годину заредом у етно-селу „Сунчана река“, 18. јануара, биће организован избор најлепшег крстовданског колача, јединствено такмичење у припреми славског колача, поводом овог верског празника.

Као и у претходне две године, организатори су обезбедили вредне награде, за прво место 200 евра, за друго стотину, а за треће место ваучер у износу од 50 евра за куповину у продавници обуће „Коштана“. Како очекују, учествоваће домаћице из подрињског и јадарског краја које ће показати своју креативност и вештину прављења традиционалног српског крсног колача. Иначе, „Крстовдански крсни колач“ је уписан у књигу традиције етно-села „Сунчана река“.

Подсећамо да је прва победница била Даница Чолаковић из Горње Ковиљаче, а прошле зиме Катарина Матић из Лознице.

Пријављивање је у току и може се обавити телефоном на бројеве 0692822250 и 0698258037, као и путем електронске поште на suncanareka11@gmail.com.

С. П.

ПРОЧИТАЈТЕ И…

У КРУПЊУ ЗАВРШЕН БОЖИЋНИ ТУРНИР У МАЛОМ ФУДБАЛУ – Најбољи је АС кабриолет – Јовине ливаде

МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА – Сваки пети возач ‘’лети’’

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wордпресс (0)
Дисqус ( )