МИНИСТАРСТВО УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА – Кажњени возачи и пешаци

Током европске акције појачане контроле саобраћаја „Фокус на путу“, одржане од 6. до 12. октобра, припадници саобраћајне полиције у Србији казнили су велики број учесника у саобраћају.
Због коришћења мобилног телефона током вожње кажњено је 3.397 возача, као и 1.128 пешака који су користили телефон или слушалице приликом преласка улице. Контроле су спроведене на више од 7.000 локација широм земље, а откривено је и скоро 10.000 других прекршаја, саопштило је Министарство унутрашњих послова (МУП).
Коришћење телефона током вожње повећава ризик од саобраћајне незгоде од четири до 20 пута, упозоравају из полиције и наводе да ће наставити појачане контроле јер безбедност нема алтернативу.
Фокусирај се на пут. Свака порука може да сачека — живот не, упозоравају из МУП-а.
ЛН
ПРОЧИТАЈТЕ И…
ОДРЖАНИ МИХОЉСКИ СУСРЕТИ СЕЛА – „Изгубљени живци“ победници „у котлићу“