ПОВЕЗИВАЊЕ МАТИЦЕ И ИСЕЉЕНИКА – Много простора за сарадњу

Градоначелница Драгана Лукић јуче је у градској управи, на радном састанку, разговарала са Владимиром Кокановићем, новим директором Управе за сарадњу са дијаспором и председником Савеза Срба Словеније. Како је наведено у саопштењу кабинета, на састанку је истакнуто да је повезивање и изградња мостова између матице и наших исељеника, као и сарадња са Србима у региону, од изузетног значаја. Посебно је наглашено да дијаспора функционише кроз снажно вођење и организовање активности, те да постоји много тема и простора за сарадњу.

Лукићева и Кокановић разговарали су и о могућностима сарадње између Словеније, односно Копра, и Лознице, као и о плановима Савеза Срба Словеније који, у сарадњи са Развојном агенцијом Словеније, ускоро организује конференцију у Љубљани са акцентом на привредне и туристичке потенцијале, наводи се у саопштењу.
ЛН
Фото: Градска управа
ПРОЧИТАЈТЕ И…
ПРЕКИНУТ КОНЦЕРТ ЈЕЛЕНЕ КАРЛЕУШЕ – Јајима и флашама на певачицу