МИНИСТАР ПРАВДЕ У ЛОЗНИЦИ – Циљ је правична правна заштита грађана

Ненад Вујић

Лозницу је посетио министар правде Ненад Вујић са сарадницима, а за њега је данас у градској управи пријем приредила градоначелница Драгана Лукић. Тим поводом Лукићева је, како се наводи у саопштењу градске управе, оценила да је ‘’ова посета потврда континуираног дијалога и добре сарадње између локалне самоуправе и државних институција, нарочито у области правосуђа’’.

‘’У нашем граду функционишу Основни суд, Основно јавно тужилаштво и Прекршајни суд, и могу са задовољством да истакнем да је сарадња са свим правосудним органима на високом нивоу. Редовна комуникација, разумевање институционалних надлежности и међусобно уважавање доприносе томе да правосуђе у нашем граду функционише стабилно и у складу са законом’’, истакла је градоначелница.

Град нема специфичних или ванредних ситуација када је реч о правосуђу, нити било каквих отворених питања која би захтевала посебне облике сарадње, навела је она, стоји у саопштењу.

‘’Наш циљ је да грађанима обезбедимо доступну, ефикасну и правичну правну заштиту, и у томе имамо подршку свих релевантних институција. Такође желим да истакнем квалитетну и професионалну сарадњу са Градским правобранилаштвом, које одговорно заступа правне интересе Града и чини важан део нашег институционалног система. Верујем да ћемо кроз овакве сусрете додатно ојачати везе између локалног и државног нивоа власти и наставити заједнички да радимо на унапређењу услова за живот и рад свих грађана нашег града, додала је градоначелница и захвалила се ‘’свима који доприносе развоју правне сигурности у нашој заједници’’, стоји у саопштењу.

ЛН

ПРОЧИТАЈТЕ И…

НА МЕЂУНАРОДНОМ ФЕСТИВАЛУ ТУРИСТИЧКОГ ФИЛМА У АФРИЦИ – Награда за ’’Приђи срцем’’

У ТРБУШНИЦИ – Вежбом против земљотреса

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wордпресс (0)
Дисqус ( )