ВЕЛИКИ ШАХОВСКИ ТУРНИР ПОВОДОМ ДАНА ГРАДА – Лозница, град шаха

Поводом Дана града, Лозница ће 12. јуна бити домаћин великог шаховског турнира који ће бити одржан под слоганом „Лозница – град шаха“. Градоначелница Драгана Лукић и заменик градоначелника Петар Гавриловић угостили су јуче председника Шаховског савеза Србије Андрију Јоргића са којим су разговарали о организацији овог турнира. Састанку су присуствовали и Драган Марковић, председник ШК Лозница, као и председник ШК Слога из Липничког Шора Милан Рикаловић. У организацији турнира учествоваће и шаховски клубови Лешница, Клупци 75 и Учитељ Љубо.
Турнир ће бити одржан у Свечаној сали УФК „Лагатор“, а окупиће велики број мајстора ове игре. Партије ће бити игране по систему десет минута плус пет секунди по играчу. Поред такмичења у конкуренцији сениора, биће одржан и турнир за кадете, а право учешћа имају ученици основних и средњих школа са подручја Града Лознице.
Наградни фонд је 300.000 динара, а покровитељи су Град Лозница и Шаховски савез Србије.
ЛН
Фото: Градска управа
ПРОЧИТАЈТЕ И…
УЗ ПОДРШКУ ВЛАДЕ ШВАЈЦАРСКЕ – Шанса за младе Лозничане
ФУТСАЛ: ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ, ПОЛУФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА – Лозница у финалу