ВЕЛИКИ ШАХОВСКИ ТУРНИР ПОВОДОМ ДАНА ГРАДА – Лозница, град шаха

Поводом Дана града, Лозница ће 12. јуна бити домаћин великог шаховског турнира који ће бити одржан под слоганом „Лозница – град шаха“. Градоначелница Драгана Лукић и заменик градоначелника Петар Гавриловић угостили су јуче председника Шаховског савеза Србије Андрију Јоргића са којим су разговарали о организацији овог турнира. Састанку су присуствовали и Драган Марковић, председник ШК Лозница, као и председник ШК Слога из Липничког Шора Милан Рикаловић. У организацији турнира учествоваће и шаховски клубови Лешница, Клупци 75 и Учитељ Љубо.

Турнир ће бити одржан у Свечаној сали УФК „Лагатор“, а окупиће велики број мајстора ове игре. Партије ће бити игране по систему десет минута плус пет секунди по играчу. Поред такмичења у конкуренцији сениора, биће одржан и турнир за кадете, а право учешћа имају ученици основних и средњих школа са подручја Града Лознице.

Наградни фонд је  300.000 динара, а покровитељи су Град Лозница и Шаховски савез Србије.

ЛН

Фото: Градска управа

ПРОЧИТАЈТЕ И…

УЗ ПОДРШКУ ВЛАДЕ ШВАЈЦАРСКЕ – Шанса за младе Лозничане

ФУТСАЛ: ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ, ПОЛУФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА – Лозница у финалу

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wордпресс (0)
Дисqус ( )