ПЛЕНУМ ПУНОЛЕТНИХ МАТУРАНАТА ГИМНАЗИЈЕ – Блокада до испуњења студентских захтева

Пленум пунолетних матураната Гимназије ”Вук Караџић” одлучио је јуче да матуранти ступе у блокаду наставе до испуњења студентских захтева.  Како се наводи у саопштењу пленума, блокада наставе је начин да се искаже подршка студентима у њиховим напорима да створе друштво које почива на законима правде и које брани част и слободу сваког појединца. Матуранти су осудили свако насиље над људима који мирно исказују своје мишљење, као и притиске које, како наводе, трпе професори Гимназије и пружили су им подршку.

Блокада наставе, наводе матуранти, подразумева редован долазак у школу који не обухвата предавање ни оцењивање. Као што је било и данас, ученици ће сваког дана у 11.52 моћи да изађу испред школе да одају почаст настрадалима у Новом Саду. Током боравка у школи, настојаће да организују радионице, предавања и активности како би време проведено у блокади искористили што боље.

Они су одбацили ’’све оптужбе’’ да су натерани да спроведу блокаду или искоришћени као оруђе за остварење политичких циљева појединаца. ’’Ми смо самоорганизовани ученици и не представљамо ниједну политичку партију нити било коју другу организацију’’, наглашавају матуранти.

У данашњем саопштењу пленума пунолетних матураната Гимназије, ученици су замолили за разумевање све запослене у школи, као и за поштовање заједничких одлука матураната. Како се наводи, ученици су се једногласно сложили да на њих не постоји никакав притисак или да су на овакву одлуку на било који начин присиљени. ’’Надамо се престанку ширења дезинформација које могу нарушити наш интегритет’’, поручују матуранти.

На сутрашњем пленуму једна од тачака дневног реда биће дискутовање о закључивању и поправљању оцена за прво полугодиште.

ЛН

ПРОЧИТАЈТЕ И…

ОПШТИНА КРУПАЊ – Предстоји много посла

ПРОШЛЕ ГОДИНЕ У ЛОЗНИЦИ – Гашена 352 пожара

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )