АКЦИЈА ПОЛИЦИЈЕ – За безбедне празнике

Припадници Полицијске управе у Шапцу из полицијске станице у Лозници данас су код Вуковог дома културе грађанима делили летке на којима су одштампани кодови који воде ка апликацији и инстаграм налогу МУП-а са упутствима за поступање грађана у случају злоупотребе пиротехинике.

Акција ’’Славље без опасности’’ спроводи се са намером да се пробуди свест грађана за одговорну употребу пиротехничких средстава и, пре свега, безбедност деце, али и свих других.

Како се ближе новогодишњи празници тако расте и употреба пиротехнике, али и опасност од повреда које могу бити лаке, али и изузетно тешке са трајним последицама попут губитка прстију, или целе шаке, али и оштећења вида и слуха.

Поред тога, бука коју стварају пиротехничка средства може утицати лоше и на животиње, узнемирити их, али и довести до фаталних исхода.

Н. Т.

ПРОЧИТАЈТЕ И…

СКУПШТИНА ГРАДА – Именовани стари-нови директори

ПРИЧАЈ СА МНОМ (4) – Без екрана до другог рођендана

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )