ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ – Потписано 128 уговора

Настављајући са мерама подизања енергетске ефикасности домаћинстава, кућа и станова, заједно са Министарством рударства и енергетике, данас је Град Лозница у склопу тих активности потписао уговоре са 128 корисника. Том чину у скупштинској сали присуствовали су чланови Комисије за енергетску ефикасност и градоначелница Драгана Лукић.

Укупно су за четири године овакви уговори потписани са 485 домаћинстава са територије Лознице у укупном износу од 80 милиона динара, при чему су Град и ресорно министарство учествовали са по 40 милиона, рекла је Лукићева и честитала грађанима потписивање уговора.

Драгана Лукић

– Потписујемо уговоре који се односе на инсталацију, или замену фасада, котлова, цевних мрежа, столарије, топлотних пумпи и соларних панела. Ово је само један од начина на који ваша држава и ваш град показују да брину о потребама свог становништва. Учешће Министарства рударства и енергетике и Града Лознице у суфинансирању износи по 50 одсто. Вредност ових 128 уговора износи 30 милиона, при чему Град и ресорно министарство учествују са по 15 милиона. Ово је четврта година заредом да спроводимо ове активности чији је циљ подизање нивоа енергетске ефикасности, уштеда енергије, брига о животној средини преласком на еколошки прихватљива горива, као што су пелет, гас, соларна енергија, али имамо и економски ефекат јер на овај начин грађани имају мања издвајања за енергенте. Са овим ћемо наставити и следеће године, па позивам грађане да конкуришу и остваре право на ову врсту субвенције – казала је градоначелница. 

Дејан Сталовић, председник Комисије за енергетску сефикасност, оценио је да је урађен ”велики и добар посао на задовољство, пре свега грађана, али и градске управе”.

Дејан Сталовић

Неки од потписника уговора кажу да су веома задовољни и да ће им оваква подршка државе и Града много помоћи јер ће успети да поправе енергетску ефикасност домова, али уједно и смање издвајања за енергенте, што ће посебно бити значајно за пензионере. Данас су, такође у градској управи, потписани и уговори са извођачима радова.

Подсетимо, првог августа почео је овогодишњи конкурс за доделу бесповратних средстава за подизање нивоа мера енергетске ефикасности домаћинстава, кућа и станова. Овога пута је грађанима који живе у породичним кућама и становима на располагању било више новца него прошле године када су ресорно министарство и Град учествовали са по десет милиона динара. Грађанима су могли да конкуришу за замену столарије на породичним кућама и становима, постављање фасаде, изолацију крова, уградњу котлова на гас или пелет, топлотних пумпи, замену цевне мреже која припада топлотном телу и уградњу соларних колектора и соларних панела.

Иначе, на претходном конкурсу била су потписана 102 оваква уговора.

Т.М.С.

ПРОЧИТАЈТЕ И…

У БЕОГРАДУ – Три уговора Лознице и Комесаријата за избеглице

ДАН БОРБЕ ПРОТИВ НАСИЉА НАД ЖЕНАМА – О насиљу треба причати

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wордпресс (0)
Дисqус ( )