ФУТСАЛ: ПРВА ЛИГА, ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА – Пехар у Београду

Није лако поднети пораз и после пет утакмица изједначене борбе признати да је противник био бољи управо за толико да оствари трећу победу и освоји титулу првака Србије. КМФ Лозница град навикао нас је од оснивања да из сезоне у сезону напредује и доноси пехаре у наш град па се вицешампионско место непосредно после изгубљене пете утакмице финала плеј-офа чини небитним, а није. Када се емоције смире и разбистри ум биће јасно да бити други у држави није неуспех, а не сме се заборавити да сезона није прошла без титуле, освојен је Куп Србије управо победом над новим прваком ФОН Бањицом.

У синоћњој, петој утакмици финала ФОН је искористио предност домаћег терена стечену не пласманом у регуларном делу првенства, већ избацивањем из борбе за титулу Врања, екипе која је била првопласирана. Меч је завршен са 3:1 за Београђане, али се дуго играло без погодака и тек пред крај првог полувремена, извођењем ударца са десет метара Павле Пешић погађа гол и доводи ФОН у вођство. Минут касније није искористио прилику да поново са десет метара удвостручи предност.

У другом полувремену Драго Шљукић у 26. минуту постиже други гол за домаће и, мада је у футсалу готово све могуће, било је прилично јасно да ће актуелни шампион тешко одбранити титулу. Покушавали су зелено-бели да промене ствари на терену, заиграли су са играчем више у пољу, без голмана, али нису успели. Уместо тога искусни Младен Коцић, некадашњи играч Лознице, три минута пред крај погађајући небрањени гол ставља тачку на меч. Ђорђе Росић силовито је шутнуо ка голу ФОН-а 84 секунде пре истека времена, лопта је испред гола закачила Џона Ленона и улетела у мрежу, али је то био само почасни погодак пред предају круне београдској екипи.

После две шампионске титуле заредом и два пласмана међу 16 најбољих тимова Европе у Лиги шампиона на јесен нећемо гледати да ли ће нам поново Барселона и Андерлехт допасти за противнике, али нема сумње да ће КМФ Лозница град у следећој сезони поново имати исти циљ – освајање дупле круне. Порази нису лоши, ако се из њих учи и треба веровати да је ово била само једна, тешка, лекција и да ће следеће сезоне Лозница поново бити та која држи предавања.