ФУТСАЛ: ПРВА ЛИГА, ФИНАЛЕ ПЛЕЈ-ОФА – ФОН вратио брејк

Знало се да ће утакмица бити тешка и неизвесна, али навијачи КМФ Лозница града нису очекивали да ће гледати пораз свог тима, већ други корак ка циљу, како би се у среду радовали трећој шампионској титули заредом. После синоћње утакмице у ”Лагатору” извесно је да среда титулу може донети само ФОН Бањици, а играчима Лознице прилику да изједначе резултат финалне серије и потраже круну у Београду, у петом мечу.

У првом мечу финала Лозница је, прошле недеље, победила у Београду, у среду је ФОН, поново на свом терену, изједначио, а синоћ повео. Трећа утакмица финалне серије плеј-офа Прве футсал лиге Србије окончана је победом ФОН Бањице са 4:2, иако је домаћи тим први постигао гол и два пута водио.

Судар два најбоља тима у лиги донео је оно што се очекивало, жестоку борбу на терену, нападе, прилике, промашаје, прекршаје и голове. Играчи обе екипе покушавали су да затресу мреже, али су или промашивали оквир гола или би им се испречили голмани домаћих Јаков Вулић и гостију Никола Јосимовић.

Марко Радовановић

Ипак, на радост домаће публике, у осмом минуту Марко Радовановић погађа и доноси предност Лозници, а када се чинило да ће зелено-бели успешно задржати предност и привести прво полувреме крају у 17. минуту Драго Шљукић поравнава резултат. у другом полувремену све креће изнова. У плеј-офу нема нерешеног исхода, један тим мора победити, а у 25. минуту Александар Павловић доноси нову радост у табор зелено-белих.

Нико није слутио да ће то бити све што се тиче погодака домаћих. Нису прошла пуна два минута , а Владимир Лазић постиже гол за 2:2 па се у наредних 11 наставља борба, а онда Младен Коцић, некадашњи играч Лознице, погађа Вулићеву мрежу. Лозничани покушавају да се врате у игру са играчем више у пољу, без чувара мреже на голу и у 39. минуту примају четврти гол. Све је било јасно, зелено-бели део трибина се ућутао, а навијачи ФОН-а су почели да прослављају.

Тренер Лознице Марко Перић каже да је меч могао отићи и на једну и на другу страну, оба тима имала су шансе, али је било и много грешака.

Марко Перић

– На крају је пресудио индивидуални квалитет Младена Коцића. Знали смо то, померали играче, али се потрефило да је у том тренутку био на Џону, прошао га и решио утакмицу. Опет лако примамо голове. Повели смо, играли добро, имали још две, три ”мртве” шансе код вођства 1:0, потом смо повели са 2:1, играли добро и опет, када је требало да преломимо утакмицу, у тим моментима смо примали голове. Заслужен пораз. Гледаћемо да се што боље одморимо и припремимо за четврту утакмицу. Биће јак притисак, био је у свакој утакмици, финале је и тако треба да буде, другачије не би ваљало. Нама остаје да исправимо грешке, пробамо да се прегрупишемо и боље организујемо за следећи меч – казао је Перић после синоћње утакмице.

Пресудио – Младен Коцић

У овој утакмици зелено-бели су били ослабљени неиграњем Кристијана Васића, али се, каже Перић, очекује да буде спреман за среду, а данас ће се видети да ли је синоћни меч оставио последице по неке играче. Перић се нада да ће тим бити комплетан.

Четврта утакмица финала, бити или не бити за Лозницу, игра се у среду у ”Лагатору” од седам сати предвече.