ХУМАНИТАРНА ИЗЛОЖБА – Подршка члановима „Плаве шкољке“

Удружење самохраних родитеља и породица деце са инвалидитетом „Плава шкољка“, организоваће 2. маја прву хуманитарну изложбу стваралаштва и фракталних цртежа својих чланове. Домаћини овог догађаја су Специјална болница за рехабилитацију „Бања Ковиљача“ и Кур-салон, у чијој сали „Краљица Марија“ ће бити изложени радови.

Надица Блажић, председница „Плаве шкољке“, позвала је хумане људе да дођу и одабиром и куповином уникатних слика и предмета помогну рад и одрживост „Куће нада“, која својим корисницима све услуге пружа бесплатно.

– У сусрет Васкрсу, позив упућујемо суграђанима да покажу хуманост и доброту, да у краљевској бањи, која је и сама подигнута захваљујући доброчинству, славимо веру у будућност. Изложба је 2. маја од четири сата поподне, а после окупљања гостију, поздравну реч упутиће им и директор Специјалне болнице др Александар Јокић. Следи видео-пројекција настанка „Куће наде“ и записа са креативних радионица, а у пет поподне је планирано обраћање песникиње Душице Ивановић, амбасадорке Фондације „Кућа наде“ – најавила је председница удружења.

Читалачки кутак у сали „Иво Андрић“, представиће издања књижевника, пријатеља „Плаве шкољке“, као и рад професора Јована Давидовића и Миодрага Матицког. Посетиоци ће се упознати са књижевним ставралаштвом Душице Ивановић, рођене Лозничанке, као и Радислава Јовића, Радмиле Карић и других писаца који су пријатељи и донатори друштва.

С. П.

Фото: „Плава шкољка“

ПРОЧИТАЈТЕ И…

СТАМБЕНИ УГОВОРИ СА 30 ИЗБЕГЛИЧКИХ ПОРОДИЦА – Трајно решење

СУТРА У ПАРКУ БРЕЗА – Сећање на Гаврића

Преузмите бесплатну апликацију ЛН за иОС уређаје на Апп Сторе или бесплатну апликацију ЛН за андроид уређаје на Гоогле Плаy продавници!

Пратите нас и на фејсбукуинстаграму и јутјубу

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wордпресс (0)
Дисqус ( )