ФУТСАЛ: КУП СРБИЈЕ – Лозница у финалу

КМФ Лозница град је у финалу Купа Србије. У првој полуфиналној утакмици, одиграној овог поподнева, у Новом Пазару, зелено-бели су са 4:1 победили Врање. Марко Радовановић затресао је у седмом минуту меча мрежу екипе која је регуларни део Прве лиге завршила на првом месту, корак изнад Лознице, а пет минута касније предност је удвостручио Да Силва Пињеиро. Џон Ленон два минута пред крај првог полувремена постиже трећи гол.

У другом делу игре чекало се дванаест минута на погодак, Стефан Крстић ублажио је предност актуелног шампиона Србије, али је то било све што је екипа из Врања успела да учини. Седам минута пред крај утакмице Ђорђе Росић поставља коначни резултат првог полуфиналног дуела у Новом Пазару.

Голман Јаков Вулић показао је и у овом мечу колико екипи значи врхунски чувар мреже.

Иначе, Лозница је ове сезоне у обе првенствене утакмице, и у гостима и код куће, у септембру и фебруару, са Врањем играла нерешено 1:1.

Вечерас у пола осам почиње друго полуфинале у којем ће се Нови Пазар, домаћин завршнице Купа Србије, надметати са ФОН Бањицом за прилику да освоји куп.