ФУДБАЛ: ДРУГА КАДЕТСКА ЛИГА – Рађевац се утврдио на врху

Матеа Павић, ФК Рађевац

Победом над лозничким Респектом, у дербију одиграном у суботу у Крупњу, Рађевац се утврдио на врху табеле и сада само од наранџасто-црних зависи да ли ће на крају освојити титулу.

Био је то двобој који је одлучивао о главном кандидату за звање шампиона и играчи Рађевца нису желели да испусте прилику да одмакну највећем конкуренту, славили су са убедљивих 4:1. Голове су постигли Немања Бојић, Стефан Гајић, Филип Андрић и Матеа Павић, а за госте Кристијан Јовић.

Претходног викенда Рађевац је, на свом терену, минималном победом од 1:0 из конкуренције за врх избацио Лозницу.

Зелено-бели су на помоћном терену ’’Лагатора’’ такође играли дерби, са 3:2 савладали су Санрајс Шабац и остали у трци за треће место.

Огњен Поповић

Гости су повели на самом крају првог полувремена голом Немање Филиповића, али су после десетак минута другог дела игре Урош Петровић и одмах затим Огњен Поповић направили преокрет. Да ће све на крају бити добро за домаће потврдио је Стефан Павловић у 72. минуту, а Филиповић се показао као специјалиста за голове у поседњим тренуцима, поставио је коначан резултат у надокнади времена.

– Овом победом смо им пришли на два бода, а до краја имамо доста лакши распоред него они. Против Респекта и Рађевца смо, иако нисмо били у подређеном положају, пропустили да освојимо бар још два бода тако данам је сада циљ заузимање трећег места. Покушаћемо да победимо у наредне две утакмице, најпре против Будућност Крушика који је добро пласиран, али нема добре резултате овог пролећа, а онда дочекујемо тренутно другопласирани Сењак против којег желимо да осигурамо позицију број три – каже Марко Марковић, тренер кадета Лознице.

Клубачки Раднички био је успешан на гостовању Железничару у Лајковцу, победио је са 2:0 головима Игора Кујунџића и Луке Јовића. Борац у Лешници није успео да надигра Феникс, поражен је са 3:0.

У 20. колу овог викенда Респект дочекује шабачку Мачву, Раднички ће на свом терену играти са Фениксом, Борац ће дочекати ваљевски Раднички, Лозница гостује Будућност Крушику, а Рађевац Сањрајс Шапцу.

Први је Рађевац са 54 бода, следе Сењак и Респект са по 49, Санрајс Шабац има 43, а Лозница 41 бод. Раднички је девети са 27 бодова, а Борац 13. са десет.