ТОКОМ ВИКЕНДА – Приведено више од стотину миграната

Полиција је током минулог викенда привела више од стотину миграната на територији Лознице, Љубовије и Малог Зворника, сазнаје портал ЛН. У суботу су пронађена 104 мигранта, на подручју Лознице 95, Љубовије седам, а два у малозворничкој општини. Међу њима је било пет жена и 99 мушкараца, а већином су то били Авганистанци.

Акција полиције настављена је и јуче када је у напуштеном магацину некадашњег ”Јадра” нађено још десет Авганистанаца. Пронађени мигранти, мушкарци, пребачени су у Прихватно-транзитни центар за мигранте ‘’Адашевци’’ код Шида, док су жене у Шиду.

Подсетимо, после оружаног сукоба две групе у Хоргошу на северу Србије, полиција је крајем прошле седмице привела више од хиљаду илегалних миграната и распоредила их у прихватне центре, а претрагом терена су пронађени оружје и муниција. Шефица Комесаријата за избеглице и миграције Наташа Станисављевић изјавила је да се у прихватним центрима за мигранте налази њих 4.835, а процене су да их је око 1.000 ван центара, пренели су данас медији.

Т.М.С

Фото: Архива ЛН

ПРОЧИТАЈТЕ И…

УЗ ЈУБИЛЕЈ РАЂЕВЦА – Рађевац се носи у срцу

НАШИ СМО – Бој се овна…
Преузмите бесплатну апликацију ЛН за iOS уређаје на App Store или бесплатну апликацију ЛН за андроид уређаје на Google Play продавници!

Пратите нас и на фејсбукуинстаграму и јутјубу

Категорије
Тагови
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )