ФУДБАЛ: ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ – Лозница савладала Златибор

Тешко, али заслужено славила је Лозница против Златибора са 3:2. Лозничани су повели у 16. минуту голом Пантића, потом је уследио перод лоше игре гостију што је домаћин искористио да преокрене резултат и поведе са 2:1. У наставку много боља игра Лознице. Најпре је капитен Драгиша Комарчевић поравнао резултат у 70. минуту, да би у финишу меча у 86. минуту Милош Нуколић постигао гол за победу и три изузетно вредна бода.

– Играли смо одлично у првих двадесет. Повели смо, а онда неочекивано стали. Домаћин је успео да без праве прилике преокрене резултат. Златибор је голове постигао из прекида и то је био период наше заиста лоше игре. У другом полувремену ситуација се, ипак, променила у нашу корист. Успели смо да изједначимо, а на крају да постигнемо и трећи гол за победу. По шансама реалан резултат био би 5:2. Нама је резултат у првом плану и презадовољан сам због ове победе – истче Небојша Нешковић, тренер Лозничана.

После 13. одиграних кола Лозница се налази на дванаестом месту са 14 бодова колико имају и девети Раднички (СМ), десета Мачва и једанаести Раднички (НБ).  Лозничани ће за викенд у Клупцима на стадиону Радничког угостити Нови Сад који је играо без голова са Мачвом из Шапца.

– Треба да заборавимо први део јесење полусезоне и да је успешно приведемо крају. Нисмо у ситуацији да некоме „претимо“, али свакако ћемо у утакмицу са Новим Садом ући са циљем да победимо. Имамо много проблема са повредама играча, али верујем да можемо освојити три бода – поручује Нешковић.