
ВРЕМЕ – Када стижу прве пахуље?

Облачно и хладније, биће у Лозници и суседим општинама данас. Према прогнози Републичког хидрометеоролошког завода, највиша дневна температура неће премашити седам Целзијуса, дуваће умерен и јак северни и северозападни ветар, од средине дана у слабљењу.
Сутра ће бити претежно сунчано и доста топлије, до 16 степени, у четвртак температура неће пасти, али киша може, а у петак ће падати, а 11 степени ће бити у најтоплијем делу дана.
Субота ће бити хладна, до пет Целзијуса, уз променљиво облачно време. Недеља и почетак наредне седмице доносе добре вести за љубитеље снежних пахуљица. Киша ће уз пад температуре и у нижим пределима прећи најпре у суснежицу па у снег. Не очекују се обилне падавине, али доћи ће до стварања мањег снежног покривача.
Биометеоролошка ситуација биће данас неповољна па код већине хроничних болесника може довести до повећања тегоба, а нарочито опрезни требало би да буду цереброваскуларни болесници и астматичари. Метеоропате могу имати проблеме са сном и реуматске болове и бити нерасположене.
ЛН
ПРОЧИТАЈТЕ И…
ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ, ШАБАЦ – Најбоља недеља у последња три месеца
НА ЛАГАТОРУ – Расте нови стадион
Пратите нас и на фејсбуку, инстаграму и јутјубу.
дата-матцхед-цонтент-уи-тyпе=”имаге_цард_стацкед” дата-матцхед-цонтент-роwс-нум=”4,2″ дата-матцхед-цонтент-цолумнс-нум=”1,2″