КУП СРБИЈЕ, ШЕСНАЕСТИНА ФИНАЛА – Милинковић испратио Чукарички

Изненађење јесте, али чудо није. Трећепласирани тим у Супер лиги, београдски Чукарички завршио је данас, у шеснаестини финала, учешће у Купу Србије на стадиону Радничког у Клупцима, поражен од домаће Лознице са 1:0. Милинковић је био тај играч Лознице који је Београђане послао кући погнутих глава.

Свесни снаге противника, зелено-бели су у утакмицу ушли опрезно, решени да сачувају свој гол, али и да стрпљиво сачекају шансу. Тако је и било, прву праву прилику Лозница је искористила – Милинковић је затресао мрежу Чукаричког у 31. минуту.

Ствари се на терену нису практично до краја промениле, домаћи су се организовано бранили, гости, безуспешно, покушавали да створе изгледну шансу. У другом полувремену Милинковић је имао још једну прилику, али је лопта погодила стативу и одбила се у поље. Одбрана Лознице добро се држала, голман Јеловац сигурно је чувао своју мрежу.

У надокнади времена Чукарички је успео да постигне гол, занемели су сви на стадиону, осим гостујућих играча који су поскакали са клупе и утрчали у терен радујући се, али узалудно. Судија је стајао високо подигнуте руке. Гол није признат због офсајда.

– Велики је успех избацити оваквог противинка. Ово је за сваку похвалу играчима. Све честитке на добром приступу, односу, залагању. Леп је осечај кад избациш суперлигаша. Имали смо још пар добрих прилика и мислим да је публика уживала. Што се тиче гола који су гости постигли, био је дубок офсајд, судије су биле на висини задатка – рекао је Мићић за портал ЛН по завршетку утакмице.

На питање кога би волео да добије за противника Мићић каже да је Црвена звезда противник којег прижељкује.

– Волео бих да угостимо Звезду у Клупцима. Био би то прави спектакл – каже тренер Лознице.