ФУДБАЛ: ЛОЗНИЦА И МЛАДОСТ ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ (1:1) – Гости задовољнији

Пропустили су фудбалери Лознице прилику да савладају одличну екипу Младости из Новог Сада. Водили су са 1:0, имали играча више у другом полувремену, али нису успели да сачувају своју мрежу.

Лозничани су имали много више изгледних прилика, док су гости само два пута запретили, први пут у 62. минуту када је Видаков шутирао поред гола и други пут у 75. када је Поповић са десетак метара, после грешке одбране домаћина, главом погодио мрежу Јеловца.

Лозница је повела у 24. минуту. Милинковић је сјајно упослио Илића који је улетео у шеснаестерац и снажно и прецизно шутирао са седам-осам метара. Голман гостију Мирковић био је немоћан.

Комарчевић је шест минута касније идеално центрирао у шеснаестерац, лопта се готово шетала по линији гола, али закаснио је Рајевац, а један играч гостију избацио је лопту у корнер. У 43. минуту гости су остали са десет играча пошто је Ожеговић после још једног грубог прекршаја добио други жути картон и морао је да напусти терен.

Очекивало се да Лозничани искористе бројчану предност и да у другом полувремену постигну још који гол и тако савладају веома доброг противника који је, како је тренер Љубомир Ристовски рекао, дошао по бод и успео да га освоји дисциплинованом и одговорном игром.

Само што је почело друго полувреме Комарчевић се нашао у лепој прилици, али шутирао је поред гиола. И у 57. минуту капитен Лознице имао је одличну прилику да погоди мрежу гостију, али био је непрецизан. И онда је у 75. минуту уследио хладан туш за Лозничане, гости су поравнали резултат и тако освојили вредан бод.

– Екипа Младости је квалитетна и знали смо да нас чека тежак задатак. Прво полувреме смо одиграли веома добро, повели смо и држали све конце у својим у нашим рукама. Можда смо могли још који гол да дамо. Иако је Младост остала са играчем мање, нисмо успели да искористимо бројчану предност, нисмо се снашли мада смо и на самом почетку другог полувремена имали две стопостотне прилике. Да смо постигли гол вероватно бисмо сусрет завршили у своју корист. Покушали смо да затворимо утакмицу, али уследила је лоша поставка наше задње линије и гости су успели да дају гол. Остаје жал за изгубљеним бодовима. Мислим да смо одиграли добру утакмицу, али стицајем околности нисмо успели да је завршимо онако како смо очекивали тако да смо морали да се задовољимо бодом – разочаран је Драган Мићић, тренер Лозничана.

У среду ће бити одиграни мечеви 11. кола. Лозница путује у Добановце где ће се састати са екипом Будућности.

– Неће нам бити лако. Екипа Будућности је опасан домаћин  и сигурно нас очекује тежак задатак. Домаћину су потребни бодови, као и нама, тако да очекујемо добру утакмицу. Радује ме што су се повређени играчи опоравили. Добро ћемо се припремити да покушамо да извучемо повољан резултат у Добановцима – поручује Мићић.