ФУДБАЛ: ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ – Лозница савладала Тимок

Фудбалери Лознице угостии су данас на стадиону Радничког у Клупцима екипу Тимока 1919 из Зајечара. После добре игре славили су са 2:0. У првом полувремену игра је била изједначена, играло се обострано чврсто, без много прилика. Најбољу је имао Враштановић када је у 45. минуту упутио праву  „бомбу“ са 16 метара на гол Зајечараца и погодио пречку.

У наставку много боља игра Лознице. Домаћи фудбалери више су трчали, стварали прилике, а до гола су стигли у 53. минуту када је Обадовић сјајно упослио Рајевца, а овај погодио мрежу гостију. Лозничани су на 2:0 повисили осам минута касније, а поново су њих двојица били у главној улози. Овог пута Рајевац је убацио лопту у шеснаестерац гостију, а Обадовић главом, у маниру расног стрелца, савладао Јовановића. Горан Матић је у 70. минуту снажно шутирао из слободног ударца са 35 метара, а голман гостију врховима прстију избио лопту у корнер. Последњу прилику имао је Милинковић, али његов шут одбранио је Јовановић.

– Прибојавали смо се овог меча. Екипа Тимока представила се у досадашњем току првенства као квалитетна. Утакмицу смо одиграли добро. На полувремену смо се договорили да играмо стрпљиво, да не срљамо и да ћемо сигурно доћи у прилику да дамо гол.  Битно је да не примимо гол, Тако је и било, стварали смо прилике  и Рајевац је дао први гол. После тога било нам је много лакше да играмо. Убрзо после тога и Обадовић је био стрелац. Поносан сам на играче, све честитке за једну квалитетну утакмицу. Вратили смо се на место које нам припада – каже Драган Мићић, тренер Лознице.

Тренер Тимока 1919 Војкан Рајчић честитао је фудбалерима Лознице на заслужено освојеним бодовима.

– Домаћин је у првом полувремену имао иницијативу, а ми смо своју шансу вребали из грешака Лозничана. У наставку нисмо играли како је требало, поготово када су високе лопте у питању. Два брза гола решила су утакмицу – иситиче Рајчић.

Већ у понедељак Лозницу у Београду очекује сусрет са ИМТ-ом.

– Ради се о веома квалитетној екипи која се прошле сезоне борила за пласман у Супер лигу. Сигурно је да нас очекује тежак задатак. Припремићемо се и покушати да одиграмо квалитетну утакмицу и да изборимо повољан фрезултат – поручује тренер Лозничана.

Лозница је тренутно девета са 10 бодова, док је ИМТ пети са 12.