
ОД ОВОГ МЕСЕЦА – Виртуелно кроз Тршић и галерију
Од овог месеца на Гугл продавници доступна је бесплатна апликација интерактивног мултимедијалног водича за мобини телефон, урађена у оквиру програма прекограничне сарадње „Музејске приче“. У овом програму Центар за културу „Вук Караџић“ учествовао је са још десет установа културе из Србије и Босне и Херцеговине.
Како је саопштено из ове установе, апликација се може преузети на линку: www.guide2.app/museum-stories и на њој је лознички Центар за културу представио Знаменито место Тршић у трајању од 50 минута и Сталну поставку слика Миће Поповића и Вере Божичковић Поповић у трајању од 30 минута. Апликацију прате и QR кодови који су постављени на објекте у Тршићу: Вукова спомен-кућа, вајат, качара, млекар, воденица, галерија, радионица старих заната, Музеј Вукових сабора, Вук и наука, абаџијска радња, Кућа писаца, Музеј језика и писма, калиграфска радионица, као и на Сталној поставци слика Миће Поповића.
За инсталацију бесплатне апликације потребно је да на свом мобилном телефону кликнете на линк www.guide2.app/museum-stories и изаберете опцију Музејске приче.
– Том приликом се отвара насловна страна апликације, а корисник има могућност да изабере понуђену установу културе. Поред сваког назива установе културе и њеног логоа постоји опција за инсталирање: Google Play и Apple Store. Након тога ће се апликација инсталирати на мобилни уређај. Апликација интерактивног мултимедијалног водича може се преузети и путем апликације Google Play продавница, у којој треба укуцати назив Cultural Centre „Vuk Karadzic“ – Loznica – саопштили су из ове установе.
С. П.
ПРОЧИТАЈТЕ И…
ЗАВОД ЗА ЈАВНО ЗДРАВЉЕ, ШАБАЦ – У Лозници највише новозаражених у дану
БОКС: ЕВРОПСКО ЈУНИОРСКО ПРВЕНСТВО – Ђукановићу бронза
Пратите нас и на фејсбуку, инстаграму и јутјубу.
data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″