
У ГОДИНИ ЈУБИЛЕЈА – Концерт младих „Караџићеваца“
Поводом обележавања 170 година постојања КУД „Караџић“, дечји и припремни фолклорни ансамбл приредили су синоћ (30. јануар) у Вуковом дому културе концерт песама и игара под називом „Ено доле крај Лознице коло воде девојчице“. На сцени је своје умеће показало осамдесетак најмлађих чланова друштва, узраста од првог до осмог разреда, као и ученика прве године средње школе, а публици су подарили игре из свих крајева Србије.
– Ово је уједно и наш годишњи концерт, а представили смо се играма и песмама од Војводине, преко источне Србије, Шумадије, влашких игара до западне Србије и игара из ужичког краја. Колега Миленко Станимировић води припремни ансамбл у којем су ученици виших разреда основне и прве године средње школе и од којих ће многи ускоро бити кандидати за први ансамбл. Ива Обрадовић, Мина Перишић, Бојана Вујиновић и Анђела Митрић, као солисткиње, извелe су неколико изворних песама – каже Бранка Тошић, руководилац дечјег ансамбла.
Фолклорна секција КУД „Караџић“ једна је од најбројнијих, а за протеклих 170 година забележила је бројне наступе широм света као и најпрестижнија признања и награде на домаћим и међународним фестивалима.
С. П.
ПРОЧИТАЈТЕ И…
ПЕТИ ПУТ У КАДИЊАЧИ – Дружење на зимском распусту
ДАН СРЕДЊЕ ШКОЛЕ ”СВЕТИ САВА” – Знање је најјаче оружје
Пратите нас и на фејсбуку, инстаграму и јутјубу.
data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″