РУКОМЕТ (ЖЕНЕ): ФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ ГРУПА “ЦЕНТАР” – Пехар Београђанкама

Лепа, занимљива, борбена утакмица виђена је у дуелу ОРК Лознице и Хазене из Београда које су се јуче (18. децембар) у хали “Лагатор” састале у финалу Купа Србије, група “Центар”.  Пехар је припао Београђанкама, а и да су га Лозничанке освојиле, не би било незаслужено.

Домаће рукометашице играле су одлично у првом полувремену. Надиграле су гошће и наговестиле да би се и на крају меча могле радовати. Сјајно је бранила Јелена Јевтић, веома добро је функционисала одбрана и напад. Тај период игре ОРК Лозница је решила у своју корист са 14:12.

У наставку друга прича. Хазена је кренула силовито и за шест минута постигла шест голова, а домаћин само један. Успеле су Лозничанке некако да повежу редове и до 50. минута играло се углавном гол за гол. У последњих десет минута гошће су преломиле меч. Из минута у минут повећавале су предност да би на крају славиле са 31:23. Рукометашице ОРК Лознице имале су много промашаја у нападу, неискоришћених седмераца што  су Београђанке знале да искористе. У последњих пет минута прилику да заиграју добиле су најмлађе рукометашице у тиму ОРК Лознице. Када се све сабере, победа Хазене је заслужена, а резултат превисок у односу на дешавања на терену.

– Требало је да у првих тридесет минута поведемо са пет-шест разлике и тако решимо меч. Имали смо прилику, али нисмо успели да је искористимо. Хазена има добру екипу. Београђанке су искусније, физички припремљеније и заслужено су победиле. Нашим рукометашицама немам шта да замерим. Трудиле су се, биле на прагу подвига, али, нажалост, нису успеле да освоје трофеј – каже Драган Николић, тренер ОРК Лознице.

Чини се да су Лозничанке “изгореле” у превеликој жељи да се домогну пехара. Биле су близу, нису успеле, али треба да буду задовољне оствареним. Сам пласман у финале купа је велики успех.