ФУДБАЛ: СРПСКА ЛИГА “ЗАПАД”  ЛОЗНИЦА – ПОЛЕТ 5:1 – Дали пет – могли још толико

Лако је Лозница дошла до бодова у дуелу са Полетом из Љубића. Славила је са 5:1, а победа је могла бити и убедљивија. Доминирали су Лозничани током целе утакмице, имали бројне прилике, док су гости само у два наврата припретили.

Повео је домаћин у 15.минуту када је после сентаршута Станковића млади Никола Бркић главом сместио лопту у мрежу гостију. Расположени  Горан Матић у 33. минуту упутио је лопту у шеснаестерац Полета, играч гостију Обрадовић неспретно је интервенисао и то је било 2:0 за домаћи тим.

Три минута касније Матић се изборио за лопту, претрчао тридесетак метара, улетео у шеснаестерац и пласирао лопту поред немоћног голмана Полета.

У надокнади нвремена, у 46. минуту Лозница је  стигла до четвртог гола. Матић је центрирао, а Јовановић са три, четири метра погодио мрежу.

У наставку нешто мирнија игра, али са још неколико прилика домаћина. Полет је успео да постигне почасни погодак у 57. минуту из једанаестерца. Стрелац је био Петровић који је минут раније оборен у шеснаестерцу Лознице.

Коначан резултат поставио је Матић у 68. минуту после идеалног центаршута Трипковића.

Била је ово лепа утакмица у којој је Лозница освојила важне бодове у борби за очување статуса.

Наредног викенда Лопзничани путују у Љубовију где ће у комшијском дербију одмерити снаге са домаћом Дрином која била успешна на гостовању у Прибоју. Љубовијани су домаћи ФАП савладали са 2:1 и тако направили крупан корак ка сигурној зони.