“РОК ПРОЈЕКАТ – ЛОЗНИЦА ’18” – Почело одбројавање

“РОК ПРОЈЕКАТ – ЛОЗНИЦА ’18” – Почело одбројавање

Захваљујући идеји Душана Чогурића Чоге, рок музичара који је пре више од три деценије отишао из Бање Ковиљаче у Америку, у Лозници ће по први пут бити реализован “Рок пројекат – Лозница ’18”, концерт на којем ће учествовати бројни музичари из овог краја, али и гости из иностранства. Душан је, после много година, прошлог лета посетио завичај и одушевио се када је чуо да у граду делује неколико младих рок састава, као и да све чешће пред публиком наступају и музичари из његове генерације.

– Више од тридесет година нисам био у Лозници и Бањи Ковиљачи, а када сам прошлог лета дошао, сви другари из младости су ми се обрадовали и срдачно ме дочекали, што ме прилично дирнуло. Музиком сам се бавио свих ових година, свирао у многим рок групама у Америци, снимао албуме, ишао на турнеје, али ме увек вукла носталгија за старим крајем. Упознао сам прошле године и много младих музичара, углавном су то деца мојих вршњака и пријатеља из младости, а одушевио сам се када сам добио и књигу “Лознички роковник”, у којој се помињу многе од група којих се и данас сећам – испричао нам је Душан.

Тако се у њему пробудила жеља да поново засвира са својим колегама па је одлучио да овог септембра окупи екипу и приреди велики рок концерт у Вуковом дому културе.

– Почело је одбројавање. Радујем се као дете том дану и надам се добром одзиву публике. Подржали су ме пријатељи који ће свирати на сцени, а у сусрет ми је изашао и Центар за културу “Вук Караџић”, који је одобрио да концерт одржимо у сали Вуковог дома културе. На истој сцени појавиће се неколико старијих музичара, али и млађих колега који су одлични инструменталисти или певачи. Специјални гости, такође моји пријатељи, доћи ће из иностранства и сви заједно ћемо учинити све да то буде прави музички спектакл – најављује наш саговорник.

Музичари су већ договорили репертоар и распоред проба, а, како је планирано, овај догађај, који не би требало да пропусте љубитељи “чвршћег” звука, десиће се 27. септембра.

С.П.

ПРОЧИТАЈТЕ И…

НОВИ УСПЕХ ЛОЗНИЧКИХ РОКЕРА – Група „Кросроуд“ победник „Рокеријаде“

Одржана промоција књиге “Лознички роковник – Празан џеп и други покушаји” – КАД ВЕНАМА ТЕЧЕ РОКЕНРОЛ (ВИДЕО)

data-matched-content-ui-type=”image_card_stacked” data-matched-content-rows-num=”4,2″ data-matched-content-columns-num=”1,2″

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus (0 )