КОШАРКА: ЕП ЗА МЛАЂЕ ОД 18 У ЛЕТОНИЈИ – Остварен први циљ – Србија у полуфиналу

Репрезентација Србије пласирала се вечерас у полуфинале Европског првенства за млађе од 18 година победом од 92:86 над репрезентацијом Немачке у четвртфиналној утакмици одиграној у Риги. Момци су тако остварили први циљ – пласирали су се на Светско првенство за млађе од 19 година које ће се играти следеће године.

Вечерашња утакмица против одличних Немаца није била лака, али су момци у црвеним дресовима од самог старта показали колико желе пласман међу четири најбоље екипе. Прву четвртину наши момци добили су са тесних 27:26, а друга је припала Немцима 20:19 па је друго полувреме почело практично од нуле. Противник се вратио осокољен на терен и трећи период игре добио са 24:20, али су репрезентативци Србије показали да умеју да играју и под великим притиском, подигли су се, заиграли најјаче када је било најпотребније и последњу четвртину добили са десет разлике – 26:16.

У сутрашњем полуфиналу Србија, у чијем су саставу и Лозничани Богдан Недељковић и Павле Кузмановић, састаје се са Француском која је са тесних 76:74 избацила Црну Гору из конкуренције за медаљу. Србија је у припремном периоду Француску у Вршцу савладала два пута, али опуштања не сме бити и тога су свесни и млади репрезентативци.

Други полуфинални пар чине Русија и домаћин Летонија па ће ове четири репрезентације одлучивати о расподели медаља, а за прилику да се изборе за место на Светском првенству бориће се Црна Гора и Немачка и Велика Британија и Литванија.