
ЂУРИЋ СА ПРОЛЕТЕРОМ У СУПЕРЛИГИ – Од јесени у друштву најбољих
Лозничанин Дејан Ђурић другу сезону заредом осваја титулу, најпре са омладинцима Бродарца у Омладинској лиги Србије, а сада са првим тимом новосадског Пролетера у Првој лиги. Новосађани су прво место осигурали још пре краја првенства и од јесени ће се такмичити у Суперлиги. Тако ће се још један играч поникао у Лозници наћи у друштву најбољих.
Ђурић је јесенас остао у Бродарцу како би саиграчима помогао у Лиги шампиона за младе и значајно је допринео успеху који је овај клуб постигао, у борби за осмину финала зауставио их је велики Манчестер јунајтед. На полусезони Дејан је прешао у Пролетер који се у том тренутку налазио на трећем месту са шест бодова заостатка за Динамом из Врања.
– Иако смо били трећи, имали смо амбицију да уђемо у Суперлигу и ишли смо полако, коло по коло, побеђивали све, постали најефикаснија екипа у лиги и на крају, два кола пре завршетка осигурали пласман, а одмах потом и титулу. Мени је ово други узастопни трофеј и највећи успех у досадашњој каријери. Што се очекивања тиче, она су код мене увек велика и верујем да ћемо се добро показати у највишем рангу. Идемо корак по корак – рекао је за ЛН Ђурић након осигураног првог места.
Дејан је фудбал почео да тренира као седмогодишњак у брезјачкој Младости, а са 12 је прешао у Лозницу у чијој је пионирској селекцији био један од запаженијих играча даровите генерације 1998. По завршетку основне школе прешао је у београдски Бродарац.
Н. Т.