Лозница  освојила важне бодове у дуелу са Јошаницом (3:2) – ПОБЕДА У СЕНЦИ ТЕШКОГ ИНЦИДЕНТА – ПОВРЕЂЕН ТРЕНЕР ДУШКО ОБАДОВИЋ

Фудбалери Лознице све су ближи очувању српсколигашког статуса. Савладали су Јошаницу из Новог Пазара, директног конкурента у борби за опстанак са 3:2. Освојили су Лозничани  изузетно важне бодове, али оно што се десило на крају утакмице нико није могао очекивати. Гости нису могли спортски да поднесу пораз који их, готово сигурно, води у нижи ранг па су због тога покушали да се обрачунају са веома добрим судијом Миланом Курлагићем из Ужица. Створила се гужва, а редари су настојали да судије безбедно одведу у службене просторије. Играчи Лознице стајали су по страни и прослављали победу заједно са тренером Душком Обадовићем. Затим је један члан управе Јошанице кренуо ка Обадовићу, дошло је до препирке, а онда је функционер гостију главом ударио тренера Лознице који се окрвављен срушио на траву. Обадовић се брзо придигао држећи се за окрвављени нос. Одмах је прискочио клупски лекар Лознице Зоран Грујић који му је пружио прву помоћ. Редари су успели некако да смире фудбалере и представнике Јошанице који су после 45 минута у пратњи полиције напустили Градски стадион.

Иначе, Лозница је тешко дошла до победе. Значај меча као да је “оковао”ноге домаћих фудбалера у првом полувремену. Нису играли онако како се очекивало тако да су гости имали иницијативу. Домаћин је у вођство дошао у 16. минуту.  Одлични Драган Јевтић оборен је у шеснаестерцу Јошанице и судија Курлагић оправдано је показао на белу тачку. Сигуран реализатор био је капитен Слободан Максимовић. Гости се нису предавали и у 36. минуту, после грешке одбране домаћих, Смајовић је поравнао резултат. У наставку утакмице потпуно другачија слика на терену. Фудбалери Лознице кренули су агресивније и пожртвованије и у 55. минуту стигли су до новог вођства. Сјајни Никола Тодоровић примио је лопту на 35 метара од гола гостију, стуштио се ка шеснаестерцу и прелепим ударцем са 17-18 метара погодио мрежу Јошанице. То као да је био сигнал за нове јурише Лозничана.

Седам минута касније Миловановић је одлично проиграо Николу Лукића који је са ивице шеснаестерца шутирао и постигао веома леп гол за вођство домаћина од 3:1. У 66. минуту због другог жутог картона из игре је искључен играч Јошанице Михајловић и очекивало се да Лозница без проблема приведе меч крају. Међутим, тако нису мислили и играчи гостију па у 72. минуту, после грешке одбране домаћих, Курандићу није било тешко да смањи резултат на 3:2. Покушавали су гости да изједначе, али, на срећу Лозничана, нису успели у томе.

Противник Лознице у претпоследњем колу биће екипа Карађорђа из Тополе. Фудбалери Лознице су оптимисти и најављују много бољу игру и повољан резултат.

В. Ст.

Опширније о овој утакмици читајте у петак у штампаном издању “Лозничких новости”.