Фудбал: Слога пала на Градском стадиону (3:2) – ВЕЛИКА ПОБЕДА ЛОЗНИЦЕ (ВИДЕО)

Каква утакмица на Градском стадиону – пуна темпа, неизвесности и преокрета. Лозница је остварила изузетно вредну победу у борби за опстанак. Улог је био велики за оба тима – гости се боре за титулу, домаћин за очување српсколигашког статуса. Није почело најбоље за Лозничане, играо се шести минут када је слаби судија Младен Јаковљевић из Љига престрого досудио прекршај за Слогу. Плазинић је мајсторски извео слободан ударац са 18. метара и то је било 1:0 за госте. У 12. минуту било је већ 2:0 за Слогу. Грујичић је шутирао са 15 метара, лопта је прешла преко руке голмана Митровића и завршила у мрежи Лознице. Чинило су у том тренутку да је све готово и да ће домаћи тим доживети још један неуспех. А онда креће сјајна игра Обадовићевих момака. Разлетели су се по терену,”гинули” за сваку лопту и такав приступ игри дао је резултат.

Ненад Миловановић сјајно је прошао неколико гостујућих играча и још боље шутирао. Голман гостију Јеверичић био је немоћан. Смањила је Лозница на 2:1 и наставила атаке ка голу Слоге. У 39. минуту Дишић је сјајно центрирао, а у шеснаестерцу гостију најбоље се снашао капитен домаћих Слободан Максимовић и главом погодио мрежу немоћног Јеверичића.  Пет минута касније Лозница је имала још две сјајне прилике. Максимовић је одлично шутирао са пет метара, а голман гостију успео је некако ногом да избаци лопту са голлиније у корнер. У истом минуту Миловановић је одлично шутирао са ивице шеснаестерца, а лопта је прошла тик изнад пречке.

И у наставку Лозница је наставила јурише ка голу Слоге. У 50. минуту Лукић је одлично центрирао, а у шеснаестерцу гостију Матић је био најспретнији и главом затресао мрежу гостију. Стадион је тада “експлодирао” – 3:2 Лозницу, резултат какав се само могао прижељивати против одличних гостију. У 90. минуту Лукић је покушао да лобује голмана Слоге, али за мало је био непрецизан

Била је ово сигурно најбоља игра Лознице у овом првенству и да су овако играли од старта сада би се борили за врх табеле, а не за опстанак. Сви фудбалери домаћина данас су пружили максимим, играли су невероватно борбено, видела се огромна жеља да савладају великог противника, а и навијачи су били на висини задатка. Њих око хиљаду створило је фантастичну атмосферу, били су права подршка својим љубимцима и на крају су их за  сјајну игру и победу наградили  дуготрајним аплаузом. Најслабији актери ове одличне утакмице биле су судије, посебно главни судија Јаковљевић који је својим одлукама у више наврата оштетио Лозничане.

Већ у среду Лозницу очекује ново искушење. У Крагујевцу ће се састати са екипом Шумадије 1903, али ако буду играли као на данашњој утакмици, сигурно се могу надати повољном резуллтату.

Остали резултати 26. кола: Смедерево 1924 – Раднички 1923 0:0,  Будућност Крушик – Мокра гора 1:0 и  Карађорђе – Јошаница 2:0.

Сутра се састају: Михајловац – Шапине, Полет – Железничар, Јединство Путеви – Шумадија 1903 и Златибор – ФАП.