СПЕЦИЈАЛНА БОЛНИЦА “БАЊА КОВИЉАЧА” – Троструко премашили план

СПЕЦИЈАЛНА БОЛНИЦА “БАЊА КОВИЉАЧА” – Троструко премашили план

Прошле године у Специјалној болници за рехабилитацију Бања Ковиљача на болничком и амбулантном лечењу било је скоро две и по хиљаде пацијената више него што је планирано! У велнес-центру број услуга порастао је 20 одсто

Управни одбор Специјалне болнице “Бања Ковиљача” у уторак је усвојио завршни рачун за прошлу годину који показује да су оборени сви рекорди пословања. Према речима

др Александра Јокића, в. д. директора ове установе, лане се зарадило онолико колико је било планирано за 2017. годину. На рачуну се нашао вишак у износу од 63 милиона динара поред новца који је утрошен за инвестиције.

– План рада је троструко премашен. На болничком и амбулантном лечењу било је две и по хиљаде пацијента више  него што је планирано. Сазнали смо које су наше максималне могућности тако да је било врло занимљиво  када је требало да усвојимо план рада за ову годину, јер како да буде виши када знате да физички нисте у могућности  да примите људе. Зато смо планирали повећање од један одсто. У сваком сегменту болнице успели смо да остваримо значајне помаке, преко амбуланте смо лечили хиљаду и по људи више,  пацијената из иностранства више је за 24 одсто а број услуга у амбуланти повећан је за 28 одсто. Што се тиче броја дијагностичких процедура, њих је више од 13 до 59 одсто док је број услуга у велнес-центру  порастао за 20 одсто – каже Јокић.

С обзиром да је забележен пораст амбулантног лечења, брже су потрошена и средства предвиђена уговором са РФЗО за прошлу годину, па је са фондом у августу анексиран уговор тако да се свим пацијентима који су били на листи чекања изашло у сусрет.

У Специјалној болници и у овој години планирају нове инвестиције. У среду је расписан тендер за почетак друге фазе радова у  велнес-центру која обухвата реновирање тринаест  кабина за паковање блатом и купање у лековитој, сумпоровитој води.

– Прошле године радили смо на ивици могућности, све кабине и за купање и масаже биле су попуњене од седам ујутру до седам увече. Да бисмо ове године могли да радимо више, морамо имати на располагању и те кабине које ће нам донети триста нових корисника. Планирано је да  буду  завршене до почетка јула а затим следи  изградња смештајних капацитета и ресторана и на крају два базена, затворени и отворени. По садашњим пројектима, све те радове који ће бити завршени за две-три године, сами ћемо финансирати а конкурисаћемо и код Владе Србије  за добијање додатних средстава – истиче Јокић.

Када се заврше сви радови, велнес центар ће добити око педесет смештајних јединица и кроз тај терапијски блок ће за један дан моћи да прође око триста људи.

Јокић истиче да је током прошле године забележено једанаест хиљада ноћења више него што је предвиђено, планирано је 137 хиљада а остварено 148 хиљада ноћења. Показало се тачним оно што годинама истичу у овој установи, да Бањи Ковиљачи недостају садржаји где би људи могли да дођу по неком другом основу, а не само због лечења.

Пацијенти дали најбољу оцену

Током прошле године услуге Специјалне болнице за рехабилитацију у Бањи Ковиљачи  користило је 20.000 пацијената а план је био 17.000, и нико од њих није уложио жалбу. Просечна оцена задовољства услугама коју утврђује Завод за јавно здравље „Батут“ на основу мишљења пацијената је 4,82 док, је прошле године била 4,62 по чему је ова установа већ тада била лидер. Како каже др Александар Јокић, в. д. директора ове установе, за њих је најважније да су пацијенти задовољни услугом коју су добили у Бањи Ковиљачи. Све остало је резултат тог поверења.

В. Мићић

Категорије
Подели чланак

Коментари

Wordpress (0)
Disqus ( )