РУКОМЕТ(ЖЕНЕ) – ПРВА ЛИГА “ЦЕНТАР” – Лако са Рударом

zrk

Протеклог викенда одиграно је 20. коло у Првој лиги “Центар” за рукометашице. Гост екипе Лознице града била је последњепласирана екипа Рудара. Иако су играле у подмлађеном саставу (прилику добиле младе играчице које имају мању минутажу), Лозничанке су лако изашле на крај са недораслим гошћама (27:14). У недељу ће за противника имати још Младост из Смедеревске Паланке, још један тим из доњег дела табеле. Прилику за већу минутажу поново ће добити млађе рукометашице. Утакмица ће бити одиграна у хали “Лагатор”, а почеће у 17 часова.

Рукометашице ОРК Лознице гостовале су у Београду где су изгубиле од ОРК Београда са  45:33. Младе Лозничанке нису успеле да се озбиљније супротставе домаћину. Андреа Михаиловић и Љубица Ћосић још увек нису довољно опорављене, а већ одавно због повреде не игра и Сандра Новаковић тако да се више осим часног пораза није могло ни очекивати. ОРК Лозницу очекује још један тежак меч. У суботу ће се састати са екипом Радничког БГ. Утакмица ће почети у 18 часова и 30 минута.

Резултати 20. кола: Лозница град – Рудар 27:14, ОРК Београд – ОРК Лозница 45:33, Раднички БГ – Младост 29:16, Петровац – Вождовац 27:37, Металац – Авала 30:36 и Мачва – Млади радник 26:30. У овом колу слободан је био Раднички.

Млади радник на првом месту има 34 бода, други Раднички БГ и трећи ОРК Београд имају по 30, четврти је Вождовац са 29, на петом месту је Лозница град са 26, Авала је шеста са 23 бода. На седмом месту је Раднички са 20 бодова, осми Петровац и девета ОРК Лозница имају по 14, Мачва је десета са 10, једанаести је Металац са 8, дванаеста Младост има 2, док је Рудар тринаести без бодова.

Јуче је одиграно ванредно 21. коло. Лозница град је гостовала у Београду где се састала са Авалом. Рукометашице ОРК Лознице биле су слободне.

За викенд ће бити одиграни мечеви 22. кола. Састаће се: Лозница  град – Младост, Раднички БГ – ОРК Лозница, Пожаревац – Рудар, Вождовац – Авала, Металац – Раднички и ОРК Београд – Мачва.