ФУДБАЛ: СРПСКА ЛИГА “ЗАПАД” – Нерешено у Костолцу

prvi tim

Фудбалери Лознице још једно пролећно гостовање завршили су поделом бодова. У Костолцу је дуел са старим знанцем Рударом завршен нерешено 1:1. Домашин је био нешто бољи у првом полувремену што је крунисао голом Петровића у 41. минуту. У наставку друга слика. Лозница је доминирала и била много бољи ривал. У више наврата голман домаћих спречио је  госте да дају гол. До заслуженог изједначења Лозничани су стигли у 77. минуту. После лепе акције мрежу Рудара затресао је Миловановић.

– Била је то занимљива утакмица. Домаћину су бодови били много важнији јер се боре за опстанак. Покушали су да остваре пун погодак, али ми нисмо екипа која лако препушта бодове. Имали смо неколико прилика, али, нажалост, нисмо успели да их реализујемо. На крају поделили смо бодове и нисам незадовољан због тога. И на овој утакмици нисмо играли у комплетном саставу – каже Душко Обадовић, тренер Лознице.

Њихов највећи ривал Железничар из Лајковца савладао је Шумадију 1903 у Крагујевцу са 2:1 тако да је предност Лознице сада девет бодова као што је то било и на крају јесењег дела првенства.

Остали резултати 23. кола: Звижд – Будућност-Крушик 2014 0:3, Карађорђе – Победа 0:0, Јасеница 1911 – Јединство 0:0, Полет – Смедерево 1924 3:2, Слога – Шумадија 6:0 и Бане – Јошаница 1:0.

Лозница на првом месту има 52 бода, прати је Железничар са 43, Будућност-Крушик 2014 на трећем и Јединство на четвртом месту имају по 38, пета је Слога са 36 колико има и шесто Смедерево 1924, седми је Полет са 32 бода. Шумадија 1903 на осмом месту има 32 бода, девети је Рудар са 30, Звижд је десети са 29, по 27 имају једанаеста Шумадија и дванаести карађорђе, тринаеста је Победа са 23, четрнаести је Бане са 22, Јасеница је петнаеста са 20, док је на последњем месту Јошаница са 11 бодова.

Сутра и у недељу биће одигране утакмице 24. кола. Лозница ће се на Градском стадиону састати са екипом Бана из Рашке.

– У госте нам стиже традиционално неугодан протривник. Максимално озбиљно ћемо ући у меч. Очекујем победу – поручује Обадовић.

У осталим сусретима састаће се: Јошаница – Шумадија 1903, Железничар – Слога, Шумадија – Полет, Смедерево 1924 – Јасеница 1911, Јединство – Карађорђе, Победа – Звижд и Будућност-Крушик 2014 – Рудар.

Мечеви ће почети у 16 часова и 30 минута.