ФУДБАЛ : СРПСКА ЛИГА “ЗАПАД” – ПОБЕДА ЛОЗНИЦЕ У ДЕРБИЈУ СЕЗОНЕ – ТРЕБОВАЦ МАТИРАО УБЉАНЕ

prvi loznica

Лозница је још једном показала да јој ове јесени нема премца у српсколигашком првенству.  На опроштају од својих навијача у дербију првог дела сезоне Лозничани су савладали Јединство са Уба са 1:0. Гол одлуке постигао је Томислав Требовац у 80. минуту. Имао је домаћи тим више прилика да много раније реши овај меч у своју корист. Доминирали су фудбалери Лознице у већем делу утакмице. У првом полувремену створили су неколико прилика, а најповољније су пропустили Требовац и Николић. У наставку мање офанзивна игра домаћих. У последњих двадесетак минута Лозничани су додали гас и поново су почеле да се ређају шансе. У 77. минуту Требовац је из слободног ударца са 25 метара погодио пречку. Три минута касније овај играч је са десетак метара прецизно шутирао и погодио мрежу гостију за велику радост домаћих играча и навијача.

– Најважније је да смо победили. Знали смо да ће бити тешко. Убљани су за нас увек неугодан противник и то су показали и овог пута. Тактички смо добро одиграли. Имали смо више од игре. Играли смо мирно и чекали праву  прилику. Победили смо јаког противника који је морао да призна да смо у овом тренутку бољи. Целу сезону играмо добро у континуитету. Имамо квалитетан тим, препознатљиву игру и потенцијал за виши ранг. Више од годину дана нисмо примили гол на нашем терену, а у овој полусезони на 14 утакмица примили смо само 2, а дали 24 гола – задовољан је Душко Обадовић, тренер Лознице.

Остали резултати 14. кола: Семендрија 1924 – Победа 1:0, Шумадија (А) – Будућност-Крушик 2014. 1:1, Железничар – Рудар 1:0, Јошаница – Звижд 0:0, Бане – Карађорђе 1:2, Шумадија 1903 – Јасеница 1911. 1:0 и Слога – Полет 0:0.

Лозница на првом месту има 35 бодова чак 9 више од другопласираног Железничара (26), по 25 имају трећа Будућност-Крушик 2014, четврта Семендрија 1924. и пето Јединство имају по 25, на шестом месту је Слога са 22 бода колико има и седма Шумадија 1903. Рудар је осми са 21 бодом, по 19 имају девети Полет и десета Шумадија (А), Звижд је једанаести са 18 бодова. Бане на дванаестом месту има 14 бодова, Победа је тринаеста са 12, Карађорђе на четрнаестом месту има 11, Јасенице 1911. су петнаесте са 10, док је на последњем месту Јошаница са 6 бодова.

Сутра и у недељу на програму су мечеви последњег јесењег кола. Лозница гостује у Љубићу где ће се састати са екипом Полета.

– Полет је незгодан противник на свом терену. Могу да победе и најјаче тимове. Ми се никога не плашимо и као и на свакој утакмици и на овој идемо на победу, мада не бисмо били незадовољни ни нерешеним резултатом. Доминирали смо током целе сезоне и надам се да ћемо је у том стилу и завршити – поручује Обадовић.

У последњем колу биће одиграна још два веома занимљива меча. Састају се конкуренти Лознице за титулу. У Ваљеву ће снаге одмерити Будућност-Крушик 2014. и Железничар из Лајковца, док ће Јединство на Убу угостити екипу Семендрије 1924.

У осталим мечевима састаће се: Јасеница 1911 – Слога, Карађорђе – Шумадија 1903, Звижд – Бане, Рудар – Јошаница и Победа – Шумадија (А).