ФУДБАЛ: СРПСКА ЛИГА “ЗАПАД” – ЛОЗНИЦИ ЦЕО ПЛЕН – ОДЛУЧИО БОЖОВИЋ

lo bozovic

Сјајан старт Лозничана у новом првенству Српске лиге “Запад”. На гостовању у Смедереву фудбалери Лознице постигли су вредну победу против екипе Семендрије 1924. коју су многи сврстали у групу кандидата за прво место. Није почело добро. Лозничани су већ у 6.минуту примали гол (стрелац Цветковић). Био је топрви озбиљнији напад домаћина који су одмах претворилиу гол. И то  је било све. што су Смедеревци урадили. У наставку је постојао само једантим – Лозница.  Резултат је у 36.минуту поравнао Миловановић ударцем  главом са десетак метара. У другом полувремену гости су јуришали на гол домаћих И право је чудо како Јанковић у два наврата није успео да погоди мрежу Семендрије. Да све буде како треба потрудио се Божовић голом у надокнади времена.  Био је то знак за велику радост Лозничана.

-Била је то добра и тешка утакмица. Наша победа је потпуно заслужена, а да смо искористили још коју прилику могла је бити и убедљивија. Били смо много бољи, а у другом полувремену играли смо нон-стоп на половини ривала. Наступили смо у некомплетном саставу – Ђурић је покидаомишић, Савиновић није играо због жутих картона, а поврежени капитен Максимовић  ушао је у игру у другом полувремену. Важноје да смо стартовали победом иако није било нимало лако. Уверен сам да ће тешко моћи  неко да рачуна на бодове у Смедереву. Семендрија ће бити тврд орах и за најјаче екипе – истиче Душко Обадовић, тренер Лознице.

Остали резултати првог кола Српске лиге “Запад”: Шумадија – Јединство 0:0, Железничар -Победа 0:0, Јошаница  – Будућност-Крушик 2014. 0:5, Бане – Рудар 1:2, Шумадија 1903 -Звижд 2:1, Слога – Карађорђе 1:1 и Полет – Јасеница 1911 3:0.

Будућност-Крушик 2014, Полет, Шумадија 1903, Лозница и Рудар имају по 3 бода, по један бод освојили су Карађорђе, Слога, Шумадија, Победа, Железничар и Јединство. Без бодова су Семендрија 1924, Бане, Звижд, Јасеница 1911 и Јошаница.

Овог викенда биће одиграно друго коло. Лозница ће сутра на Градском стадиону угостити екипу Јасеница 1911. из Смедеревске Паланке.

-Кренули смо како треба и тако треба и да наставимо.Јасеница 1911. има солидну екипу. Нема лаких противника у овој лиги и морамо максимално мотивисано ући у меч. Циљ је јасан Желимо прво место, а да бисмо стигли до њега морамо да побеђујемо. Очекујем добру игру и нова три бода. Надам се и великој подршци са трибина. Увек је лакше играти пред великим бројем гледалаца – каже Обадовић.

У осталим утакмицама састаће се: Карађорђе – Полет, Звижд – Слога, Рудар – Шумадија 1903, Будућност-Крушик 2014 – Бане, Победа – Јошаница, Јединство – Железничар и Семендрија 1924 – Шумадија.