ФУДБАЛ: ПРВА ОМЛАДИНСКА ЛИГА – И даље на клацкалици

Омладинска селекција ФК Лозница наставља да се клацка ређајући час победу, час пораз. Данас су момци, у 25. колу Прве омладинске лиге Фудбалског савеза региона западне Србије, са 6:0 победили четвртопласирани Јавор, а 1. маја су истим резултатом изгубили од пожешке Слоге у гостима.

Без обзира на место које противник заузима на табели, данас се, шест кола пре краја првенства, није смео изгубити ниједан бод. Посао су олакшали гости оставши са играчем мање на терену у 21. минуту, после прекршаја испред самог шеснаестерца. Тај слободан ударац није искоришћен, али у 35. минуту Ђорђе Шапоња постиже први погодак, а свега три минута потом и други. Са предношћу од 2:0 зелено-бели су отишли на паузу.

Ђорђе Шапоња два пута у мрежу

Почетком другог полувремена, после пет минута игре, Никола Дивљаковић је одлично реаговао испред гола и савладао чувара мреже, а Лука Мирковић је повећао предност у 55. минуту. Гости више нису имали никакве изгледе да било шта учине, али су се храбро борили и, безуспешно, покушавали да дођу до гола Петра Антонића. На почетку утакмице имали су неколико добрих прилика, али је првотимац Лознице сигурно чувао своју мрежу. Пред крај утакмице, у 86 минуту Станоје Савић постиже пети гол за домаће, а два минута касније и Владимир Ђорђевић, одличну игру потврђује уписивањем на листу стрелаца.

Горан Алексић, директор млађих селекција ФК Лозница, задовољан је освојеним бодовима, али и свестан да су околности допринеле убедљивој победи.

– Најважније је то да смо данас добили утакмицу, нисмо смели да кикснемо. Остало је још пет кола до краја, морамо најмање две утакмице да добијемо, по могућности и трећу. Нема калкулација, идемо на победу у свакој утакмици. У следећем колу гостујемо Смедереву, биће то тежак противник, нема лаких, поготову у гостима. Видело се и данас, гости нису били у најјачем саставу па су на почетку имали и искључење, што нам је све максимално олакшало посао и резултат је плод тих околности. Четврти су на табели, значи да су добра екипа и да су били комплетни, било би нам много теже данас – рекао је за портал ЛН Алексић по завршетку утакмице.

Омладинци су освајањем три бода поправили позицију на табели, тренутно су једанаести са 28 бодова, али Шумадија има утакмицу мање и заостаје само бод. На 13. месту су Јединство Путеви са 26 бодова, а најближи дну су ГФК Слобода са 25 и Млади радник и Таково са 23, односно 19, с тим што последње две екипе имају утакмицу мање.

Испред зелено-белих су ФАП са 30 бодова и утакмицом мање, ваљевски Раднички 31, Смедерево 32 Слога из Краљева и ваљевски Будућност Крушик са по 35 и петопласирана Слога са 36 бодова. врх чврсто држи Металац са 64 бода, а прати га Борац са 58. Јавор са 43 бода заостаје четири за трећепласираном Мачвом.

Омладинци ће у Смедереву гостовати у суботу.