ФУДБАЛ: СРПСКА ЛИГА „ЗАПАД“ – Лозници само бод

Очекивали су Лозничани победу после три пораза, али се то у данашњем дуелу са Златибором није десило, меч на стадиону „Лагатор“ завршен је без победника – 1:1. Играла је Лозница добро у првом полувремену, имала је иницијативу од старта и неколико добрих прилика. У 9. минуту Комарчевић је шутирао са десетак метара, а голман гостију лопту избацио у корнер. Шест минута касније сјајну прилику имао је Бошковић, али његов шут са четири-пет метара Тасић је успео да заустави и лопту избаци у поље.

У 21. минуту радост Лозничана. У шеснаестерцу гостију најбоље се снашао Обадовић и главом са шест-седам метара сместио лопту у мрежу Златибора. Наставила је Лозница и на почетку другог полувремена да атакује ка голу гостију, а лепу прилику имао је у 50. минуту Брајић када је са ивице шеснаестерца снажно шутирао, а лопта прошла поред стативе. Гости су последњих двадесетак минута кренули у офанзиву, на све или ништа. Имали су иницијативу, али не и озбиљне прилике тако да су Лозничани били веома близу победе. На њихову жалост, у другом минуту наставка Хурић је са десет-дванаест метара шутирао снажно и прецизно и постигао гол за 1:1. Била је то велика радост гостију којима је сваки бод драгоцен у борби за опстанак.

– Могли смо све да решимо у првом полувремену. Играли смо добро, ређале су се прилике и чекао се само други гол. Да смо га дали, верујем да би све било готово. Несвесно смо се повукли у последњих двадесетак минута. То није била наша замисао – каже Александар Јањић, тренер Лозничана.

Наредни меч Лозница ће одиграти у суботу у Новом Пазару где ће се састати са Јошаницом. Лозничани су тренутно четврти са 37, а Јошаница тринаеста са 23 бода. Утакмица ће почети у 16 часова.