ФУДБАЛ: ДРУГА КАДЕТСКА ЛИГА – Сењак лако пао

Огњен Поповић

Победивши у јучерашњим дуелима противнике кадетске селекције Лознице и Респекта помогле су једна другој да се на табели помере за по једно место више. Зелено-бели су у дербију кола са 5:1 испратили Сењак са помоћног терена ”Лагатора” и спустили га на треће место, а Респект се из Шапца вратио са три бода савладавши Санрајс са 1:0, што је Лозницу вратило на четврто.

Очекивао се далеко тежи меч у Лозници, али да неће тако бити најавио је Огњен Поповић поготком у трећем минуту утакмице, а потом и у тринаестом. Наде гостију пробудио је Саша Селаковић пред истек првих пола сата игре, али их је Вукашин Аћимовић распршио у последњем минуту првог полувремена. У другом је у игру ушао расположени Ивица Чоњић који је још два пута затресао мрежу гостију.

– Добили смо меч без веће муке, брзо постигли гол, а у другом полувремену смо имали још шанси, али је Чоњић, којег смо позајмили од омладинске селекције, показао да је заслужио да као кадет игра за омладинце. Предстоји нам лакши распоред, одиграли смо утакмице са свим ривалима који су на табели били испред нас, два пута победили и по једном играли нерешено и изгубили, и иако смо тренутно пет бодова у заостатку иза Сењака, можемо их престићи и бити трећи – рекао је за портал ЛН после утакмице Марко Марковић, тренер кадета Лознице.

Ивица Чоњић

Респект је захваљујући поготку Василија Филиповића остао у трци за прво место са Рађевцем, има два бода мање. Рађевац је био немилосрдан у Крупњу, са 6:1 је потукао Будућност Крушик, а голове су постигли Вељко Живановић, Филип Андрић, Вељко Лапчевић, Стефан Галић и двоструки стрелац Никола Јевтић.

Вукашин Аћимовић (лево)

Раднички из Клубаца надиграо је имењака у Ваљеву, славио је са 4:2 головима Андреја Савића, Димитрија Миловановића и двоструког стрелца Луке Јовића.

Борац није јутрос успео да савлада у Осечини истоимени клуб, у последњим тренуцима утакмице примљен је гол за 1:1. Стрелац за госте био је Стефан Црвендакић у деветом минуту утакмице.

Рађевац је први са 57 бодова, Респект други са 55, Сењак је остао на 52, Лозница има 47, а следи Санрајс са 46. Клубачки Раднички на деветом месту има 31 бод,  а Борац је 13. са 11.

У наредном колу Рађевац ће гостовати Сењаку, Респект дочекује Железничар, Лозница ће у госте последњепласираном Липолисту, Раднички ће дочекати Осечину, а Борац ће у Лешници играти са Цером.