КАРАТЕ: ШКОЛСКО ПРВЕНСТВО ЦЕНТРАЛНЕ СРБИЈЕ – Вукашиновић најуспешнији

Марко Вукашиновић

Школско првенство централне Србије основних и средњих школа у каратеу, одржано је протеклог викенда у Чачку, а најуспешнији такмичар КК Шампиони из Бање Ковиљаче био је Марко Вукашиновић, ученик Техничке школе. Он је у борбама ученика првог и другог разреда средњих школа, лакших од 57 килограма, освојио прво место.

Треће место заузели су у борбама Валентина Вукашиновић, ученица Средње економске школе, у категорији трећег и четвртог разреда до 53 кг, Милан Неговановић, ОШ ”Вера Благојевић”, Бања Ковиљача, у борбама ученика седмог и осмог разреда до 50 кг, а у истом узрасту и Тијана Мијајловић, ОШ ”Кадињача”, до 49 кг. Богдан Неговановић, ОШ ”Вера Благојевић”, треће место је заузеу у катама у надметању ученика петог и шестог разреда.

Милан Неговановић, Валентина Вукашиновић, Тијана Мијајловић и Богдан Неговановић

Добар наступ имале су и Марија Обреновић и Ђурђина Хајдуковић, ОШ ”Бранко Радичевић”, Мали Зворник, које су у конкуренцији седмог и осмог разреда биле петопласиране.

На Школску олимпијаду Србије, која ће крајем маја бити одржана у Новом Саду, пласирали су се освајачи медаља.

На Школском првенству централне Србије, које организују Министарство спорта и Савез за школски спорт Србије, учествовало је више од 700 такмичара.