ПРИПРЕМЕ ФК ЛОЗНИЦА – Није све у резултату

Пета контролна утакмица ФК Лозница пред наставак првенства у Српској лиги ”Запад”, одиграна данас на помоћном терену стадиона ”Лагатор”, није задовољила гледаоце, али је послужила сврси. Словен из Руме победио је са 3:1, а гол за зелено-беле постигао је Филип Обадовић у првом полувремену, после асистенције Стефана Трипковића.

Иако су гости играли офанзивније и чешће покушавали да затресу мрежу, Лозница је повела па се чинило да ће остварити прву победу од почетка припрема, али је друго полувреме донело преокрет.

Док посматрачи гунђају, шеф стручног штаба Лознице Александар Јањић каже да је утакмица послужила за оно што су хтели да виде. Увек све зависи од угла из којег се посматра, а за оно што је потребно зелено-белима најважнији је поглед тренера.

– Добили смо од ове утакмице оно што смо хтели. Радимо пуном паром. Не могу да кажем да ме не интересују победе, слагaо бих. Наравно да волим да победимо у свакој утакмици, али да сам хтео победу, тренирали бисмо једном дневно и били бисмо свежи. Наши играчи били су уморни данас, биће и у суботу, и следеће среде, сада нам не треба свежина. Оно што тражимо од ових утакмица, то и добијамо – рекао је Јањић за портал ЛН после меча.

Већ у суботу момке очекује још једна утакмица у низу, дочекаће Будућност Крушик, ваљевског српсколигаша који је на табели одмах испод Лознице са пет бодова заостатка.

Утакмица ће бити одиграна на помоћном терену, а почеће у један сат после подне.