КАРАТЕ: СВЕТСКА ЛИГА, СЕРИЈА ’’А’’ – Успех и без медаље

Бранкица Неговановић, каратисткиња КК Шампиони из Бање Ковиљаче, наступила је протеклог викенда у Атини, Грчка, на турниру Светске лиге, серије ’’А’’ и заузела пето место. Иако је медаља изостала, у клубу кажу да су задовољни високим пласманом у јакој конкуренцији, имајући у виду да је Неговановићева на турнир отишла без тренинга због повреде и прехладе.

– Сигурни смо да би резултат био бољи да је била спремна. Показала је да је велики борац и тако неспремна изборила се за одличан пласман и сакупила бодове за поправљање позиције на Светској ранг-листи – кажу у клубу.

Бранкица је у првом колу победила Украјинку, у другом мечу изгубила је од Гркиње која се пласирала у финале и омогућила Неговановићевој да се бори за бронзану медаљу. Она је најпре са 8:5 победила каратисткињу из Саудијске Арабије, а затим Туркињу са 5:2, али је у борби за медаљу изгубила од Швеђанке са 2:0.

На турниру је учествовало 1.090 спортиста из 81 земље.