У САРАЈЕВУ И НА ФРУШКОЈ ГОРИ – Лознички тркачи поносни на успех

Спортско удружење Лознички тркачи протеклог викенда имало је шест својих представника у Сарајеву на четвртој „Адвент ран“ трци . У суботу је од Земаљског музеја преко Вилсоновог шеталишта на стази дугој пет километара, у организацији удружења „Дечки у плавом“ трчало око 300 такмичара из БиХ и земаља у окружењу.

Како кажу Лозничани, фокус није само на трчању, већ и на дружењу и заједничким празничним креацијама којима из године у годину ова трка обилује јер сваки пут неко понесе титулу најбоље костимираног тркача-тркачице. Победници „Адвент ран“ трке су
Калеб Кринвич (САД) 16,19 код мушкараца и Алма Хрњић (БиХ) 18,07, а Лозничке тркаче представљали су Бранко Јоцић 22,15, Алексеј Зечевић 23,57, Лазар Јоцић 24,25, Драгана Милосављевић 24,45, Мина Скорић 28,59 и Гоца Митровић Цвијић 29,05.

Јуче, другог дана такмичења на обронцима Фрушке горе у организацији „Invictus centra“ одржана је четврта „Winter trail race“ трка у природи, на две стазе, од 17 и 10 километара, а учествовало је око 500 такмичара. На краћој стази, са укупном висинском разликом од 500 метара, друго место међу 300 тркача заузео је Мирослав Глигорић, члан Лозничких тркача, са временом 1,04, а испред њега био је Синиша Савић (1.01). Трећепласирани био је Золтан Хорват.